Угорські дослідження COVID можуть завершитися патентом, повідомив InfoRadio директор відділу досліджень, розвитку та інновацій Національної служби переливання крові Угорщини Янош Накса. Він сказав, що нещодавно вироблена молекула під назвою «Фактор Н» здатна запобігати запальним процесам, повідомляє hungarytoday.hu з посиланням на Infostart.
Однією з основних ідей, що лежать в основі дослідження COVID, була десятиліттями давня концепція – принцип пасивного імунітету – про те, що ті, хто вилікувався від хвороби, мають у своїй крові речовини, які захищають від інфекції, отже, це можна передати пацієнтам, які потребують захисту. Однак група угорських дослідників помітила, що, незважаючи на важкий стан і на штучній вентиляції легень, комусь швидко стало краще.
Було висунуто гіпотезу, що може спрацювати не тільки основна ідея перелитого імунітету, але й інші речовини.
«Ми почали дивитися на те, які молекули можуть стояти за цим, шукаючи, які інші молекули, які є частиною сильного запалення, у стані перед цитокіновою бурею, могли б врятувати пацієнта з ним, не маючи можливості згадати щось, професор Янош Nacsa сказав підкреслено.
Молекула називається «Фактор Н», «система комплементу», дуже давня базова версія імунної системи, яка може пригнічувати запальний процес. Це природна молекула, яка міститься в організмі людини, в деяких більше, в інших менше, і в літературі припускають, що вона справді пов’язана з більшим захистом від розвитку серйозного запального процесу. На основі цього дослідники почали розробляти модифіковані версії цієї молекули та з’ясувати, чи можна їх використовувати експериментально, щоб побачити, чи справді вона пригнічує запальний процес у клітинній системі в лабораторних умовах.
Янош Накса заявив, що їхнє відкриття стане патентом, оскільки цю молекулу ніхто ніколи не виробляв у такому вигляді. Про використання дослідження професор сказав, що його можна використовувати як інфузію, і що «фактор H», витягнутий із плазми, може мати захисний ефект, коли вже є певні ознаки цитокінового шторму (патологічна реакція у людей, при якій вроджена імунна система викликає неконтрольоване та надмірне вивільнення прозапальних сигнальних молекул, які називаються цитокінами).
Іншим потенційним використанням може бути «змивання» запальних речовин із крові за допомогою цих молекул.
«Ми використовуємо машину під назвою плазмаферез, щоб перекачувати кров пацієнта із запальними речовинами в поганому стані через цю систему, і якщо ми можемо зв’язати її дуже специфічними молекулами, ми можемо досягти дуже швидкого ефекту всього за годину або дві , шляхом видалення небезпечних запальних речовин, які можуть загрожувати їхньому життю», — розповів Янош Накса.