Рік квіткового туризму в Закарпатті радує новинками – Сонячна алейка гібіскусів – нова частинка душі Перечина, в мікрорайоні Яслище. Вона заряджає своєю красою та дарує неповторні позитивні емоції.
Наразі на алейці росте 235 деревцят (у світі нараховується понад 230 видів, на Перечинській алеї квітне 15 видів). Протяжність ділянок під алейкою – 221 м (по обидва боки). Якщо скласти всі деревцята в одну лінію, то довжина її буде близько – 442 м. Вік деревцят – від 1 до 9 років, є два деревцята, яким більше 15 років.
Запрошуємо відвідати – алею гібіскусів Перечина. ППік цвітіння прогнозується за три тижні.
Офіційна сторінка алеї гібіскусів:
P.S. Історія створення Перечинської Сонячної алейки гібіскусів від Любові Крижановської:
У 2016 році пані Марія Панова, що проживає на вулиці Міляшково у місті Перечин, мала у своїй загороді багато сіянців гібіскусів, запропонувала, що всі бажаючі можуть прийти і накопати собі молодих рослин гібіскуса. Цю інформацію донесла до перечинців керівник громадських робіт Софія Миколаївна Бабич. Разом із працівниками, які проводили громадські роботи, сімʼя Крижановських накопала молодих гібіскусів і висадила на городі у «школку». Рослини підростали, а Крижановські розпочали приводили до належного стану територію під майбутню алейку.
У грудні місяці 2017 року, працівниками з громадських робіт Перечинської міської ради, було розпочато очищення території від старих дерев, чагарників та порослі. В роботі також приймали участь – батько та син Вʼячеслави Крижановські. Потім деревообробне підприємство «Самвер», в особі Штефана Вальо, надало екскаватор, яким було сформувано дорогу і викопано рівчак. За кошти міського бюджету Перечинської міської ради КП «Комунальник» було придбано та встановлено бетонні кільця, для відводу води. Через деякий час, у 2019 році, місцевий житель – Віктор Журавський
проводив будівельні роботи у своєму дворогосподарстві. Накопану глину, а це близько 100 камазів, він повивозив на територію облаштування алейки. Таким чином, дякуючи Віктору, засипали велику яругу і вирівняли територію, вздовж якої було висаджено 52 саджанці гібіскусів. Помаленьку територія із саджанцями почала збільшуватись. Частину деревцят нам подарував пан Іван Крохмалюк з Чернівецької області. Декілька жителів громади також вклали свій внесок – подарували саджанці.
Колекція гібіскусів постійно поповнюється новими сортами.
Сонячна алейка гібіскусів потребує постійного догляду – покосу, обкопування, підживлення. обробки від хвороб та шкідників. Робота нелегка, але результат того вартий.
Дякуємо – Mykhaylo Barnyk за підказку