Аукціон із понад 1500 предметів проведуть галерея та аукціонний дім Nagyházi з 28 травня по 1 червня, повідомляє Index. Ціна предметів коливатиметься від 20 до 36 мільйонів форинтів (51 405-92 813 євро) за картини, меблі, ювелірні вироби та інші твори мистецтва. Головний лот — рекордна скульптура Жолнаї, виготовлена для Туринського інтернаціоналу (всесвітня виставка в Турині в 1911 році).
Весняний аукціон галереї та аукціонного дому Nagyházi включатиме картини епохи Відродження та бароко 15-17 століть, бронзові скульптури та рельєфи, а також роботи відомих угорських художників 20-го століття, таких як Йожеф Ронай Ріпль, Бела Чобель, Бела Кондор та Дьюла Гінц.
Відповідно до колекційних умов того часу, колекція поєднує твори універсального мистецтва, з наголосом на італійських і центральноєвропейських старих майстрів, з роботами видатних представників угорського національного живопису.
Зловісна кераміка Zsolnay була внесена до каталогу як «Дівчина, що сидить на буйволі» («Bivalyon ülő lány») з аукціонною ціною 36 мільйонів форинтів (92 813 євро).
Скульптура була розроблена Міклошем Лігеті для Туринського міжнародного конкурсу, де вона отримала головний приз.
«Правда в тому, що я не впевнений, чи це статуя. Ніхто, окрім колекціонера, не знав про його існування», — сказав Lőrinc Nagyházi, керуючий директор, на прес-конференції перед аукціоном. Проте галерея отримала фото архівного документа зі скульптурою, на якому показано параметри статуї фабрики Жолнай, усі вони відповідають лоту на аукціоні. Це додатково підтверджує припущення, що це, ймовірно, твір, виготовлений для Всесвітньої виставки.
Особливо цікаво, що сьогодні не роблять Zsolnay такого розміру.
Zsolnay, або формально Zsolnay Porcelánmanufaktúra, — це угорська компанія з виробництва порцеляни, плитки та кераміки. Він запровадив процес еозинової глазурі та пірогранітну кераміку. Фабрика Zsolnay була заснована Міклошем Zsolnay (1800-1880) у Печі, на південному заході Угорщини, у 1853 році для виробництва кераміки та іншої кераміки. У 1863 році його син Вільмош Жолнай (1828-1900) приєднався до компанії, а через кілька років став її менеджером і директором. Він привів фабрику до всесвітнього визнання, демонструючи свою інноваційну продукцію на всесвітніх ярмарках і міжнародних виставках, у тому числі на Всесвітній виставці у Відні 1873 року, а потім на Паризькій виставці 1878 року, де Жолнай отримав Гран-прі.