Угорщині відкриваються магазини, яких ми раніше не бачили, пише Világgazdaság. Вони не матимуть торгового персоналу і працюватимуть без зупинок, без вихідних. Згідно з повідомленням, перші безлюдні магазини будуть запущені в Угорщині вже цього літа.
Магазини працюватимуть у традиційному режимі вдень і в автоматичному режимі вночі, без персоналу.
Технологія дозволить цим магазинам обслуговувати клієнтів без зупинок, сім днів на тиждень.
Модель не є безпрецедентною в регіоні і вже успішно використовується в Чехії та інших країнах. Саме чеський приклад показав, що віддалений моніторинг може зробити економічно життєздатним ведення бізнесу в місцях, де неможливо рентабельно керувати магазином за традиційною моделлю. З цієї точки зору це нове рішення також може надати людям, які живуть у невеликих сільських громадах, можливість мати доступ до основних продуктів харчування та інших продуктів на місці в будь-який час.
Нову модель адаптувала до місцевих умов компанія Laurel Ltd. Детально концепт компанія представить в середині травня, проте вже відомо, що систему планується впроваджувати кількома ланцюжками.
Лорел вважає, що нововведення не тільки принесе покращення для покупців і роздрібних торговців, але й допоможе вирішити зростаючу соціальну проблему.
«Зрозуміло, що навіть найбільші світові гравці в роздрібній торгівлі шукають, як запровадити автоматизовані магазини міні-маркетів найбільш ефективним і економічним способом. Amazon, наприклад, нещодавно відмовився від концепції Just Walk Out і систем машинного зору у своїх великих магазинах. Рішення, яке ми розробили, є повністю автоматизованим навіть для магазинів розміром з контейнери, але наш аналіз показує, що так звана гібридна модель зараз користується більшим попитом на внутрішньому ринку», – пояснює Іштван Бессенєї, власник Laurel Ltd.
На практиці очікується, що існуючі магазини працюватимуть, як і раніше, у години найбільшої активності,
у той час як поза звичайними годинами роботи (у нічні та святкові дні) вони будуть повністю автоматизовані з так званим дистанційним моніторингом.
Потім покупці можуть увійти в магазин і розрахуватися за допомогою технологій, які вже надійно працюють у багатьох місцях.
Компанія каже, що розумно припустити, що система матиме успіх в Угорщині, а це означає, що покупці знайдуть її легкою у використанні та будуть раді заходити в магазин у будь-який час. Крім того, роздрібні торговці отримають значний додатковий прибуток, оптимізуючи свої операційні витрати.
Для довідки. Магазини з дистанційним моніторингом мають ряд переваг. По-перше, це дозволяє відкривати магазини в місцях, де це нерентабельно в традиційній структурі. З іншого боку, це набагато дешевша інвестиція, ніж встановлення системи машинного зору. Тому його можна використовувати як у невеликих, так і у великих бізнес-приміщеннях. Крім того, його можна використовувати не лише для нових магазинів, а й для вже існуючих, щоб можна було досягти тривалого, навіть безперервного відкриття.
Крім того, Іштван Бессенєї зазначав раніше, що ці магазини не обов’язково будуть обмежуватися Будапештом і більшими містами. За довідковими даними, відкриття в нічний час може збільшити товарообіг більш ніж на 10 відсотків у будь-якому місці.