Підрахували: Угорщина має найнижчий рівень гастарбайтерів серед країн V4

Іноземці можуть лише тимчасово проживати та працювати в Угорщині з метою, відповідно до титулу та на умовах, визначених угорською державою, і якщо держава так вирішить, підкреслив у заяві Шандор Чомба, державний секретар з питань зайнятості. Про цце інформує видання hungarytoday.hu 

Новий закон про імміграцію регулює проживання іноземців в Угорщині максимально суворо, додав Чомба.

За даними Центрального статистичного управління Угорщини (KSH), кількість іноземців, які проживають в Угорщині, з 2010 року зросла на 53 000 осіб, що означає в середньому лише 4 000 осіб на рік. Шандор Чомба підкреслив, що про масовий приплив іноземців до Угорщини за останнє десятиліття не йдеться.

Цифри показують, що з 514 000 іноземців, які прибули до Угорщини між 2010 і 2023 роками, менше половини, 251 000, зараз проживають в країні, що становить 2,6% від загальної кількості населення. З них 36 тис. тимчасово перебувають в країні для навчання. Шандор Чомба, посилаючись на офіційні дані, зазначив, що з 2010 року Угорщину покинули 324 тис. громадян Угорщини, з них 219 тис. повернулися до Угорщини.

«У той же час сальдо еміграції Угорщини показує профіцит близько 40 тис. осіб за останні 13 років. Це пов’язано з тим, що 143 тис. громадян Угорщини, які народилися за кордоном, повернулися додому в Угорщину», – зазначив Держсекретар.

Нині в країні налічується близько 120 тисяч гастарбайтерів. Це означає, що частка працівників з третіх країн, як і раніше, найменша в країнах V4.

Тому гастарбайтери не беруть і не можуть забирати роботу в угорців, підкреслив політик. Він сказав, що головною метою уряду є активізація 300-тисячного резерву робочої сили Угорщини, в основному шукачів роботи та неактивних працівників, щоб зменшити нестачу робочої сили в Угорщині.

«Тільки коли робоча сила Угорщини та ЄС буде вичерпана, працівникам із третіх країн буде дозволено приїхати», — зазначив він.

Частка іноземних працівників в Угорщині становить 2,6 відсотка від загальної кількості зайнятих, порівняно з 3,8 відсотка в Словаччині, 6,4 відсотка в Польщі та 17 відсотка в Чехії.
В Угорщині гастарбайтери можуть бути найняті лише в дефіцитних професіях, де більше немає внутрішньої робочої сили та робочої сили з ЄС. Робочі місця в Угорщині захищені квотами, списками країн і негативними списками професій. Заміна довгострокових працівників гастарбайтерами в Угорщині заборонена законом. Шандор Чомба також зазначив, що зарплати в Угорщині не скорочують гастарбайтери. Демпінг заробітної плати запобігає законодавство, оскільки винагорода за працевлаштування громадян третіх країн не може суттєво відрізнятися від середньої базової особистої заробітної плати в країні, тому це не може призвести до невигідного конкурентного становища угорських працівників на ринку праці.

Post Author: UA KISZó