MunKaland – роумінг у бібліотеці

Чому бібліотека корисна, чим вона унікальна, чим займається бібліотекар? Відповіді на них, серед інших питань, отримали молоді учасники Асоціації угорської родини Закарпаття (KMNE) на програмі MunKaland. Бажаючих вітала Аніта Мароші, завідуюча греко-католицькою бібліотекою та архівом імені Іштвана Бендаша, і знайомила з чарівним царством книг.

Дітей супроводжувала Габріелла Товт, віце-президент KMNE.

– Суть нашої програми MunKaland – повести дітей туди, де вони зможуть проникнути в таємниці цікавих професій. Щокварталу ми організовуємо такий захід. Ми вже були в кондитерській, що дітям явно сподобалось, адже була можливість скуштувати солодощі. Ми також відвідали скульптора Петера Матла, а тепер відвідали бібліотеку Іштвана Бендаша. Тут діти також можуть дізнатися про багато цікавого, вони навіть допомогли поставити печатку на книгу. Після цього вони точно не забудуть цього, і будуть знати, з якого боку поставити і навіщо. А ще більша радість, якщо вони відчувають бажання читати та часто відвідувати бібліотеку, – підкреслив віце-президент КМНЕ.

– Мені дуже приємно, що об’єднання багатодітних сімей подумало і про бібліотеку, бо відчуваю, що за останнє десятиліття професія, ремесло і навіть професія бібліотекаря відійшли на другий план. Ми часто говоримо про те, що все менше людей читають книги. Я показала їм, що робити, коли ми отримуємо стару чи нову книгу, як зареєструвати видання, – пояснила Аніта Мароші, яка також торкнулася того, що робити, коли вони отримують пошкоджену, можливо, запліснявілу книгу. – Я також показала їм необхідні інструменти, наприклад, чебрець, по сильному запаху якого ми допомагаємо позбутися можливих жуків зі старих книжок. У нас є багато тематичних видань різних епох з різним оздобленням, що дуже сподобалось нашим маленьким гостям.

Діти слухали пояснення Аніти з відкритими ротами, з острахом брали в руки міні-книжечку завдовжки кілька сантиметрів, літери якої можна було прочитати лише за допомогою лупи. Раритетна книга, написана шрифтом Брайля для незрячих, була новинкою навіть для дорослих. Під час візиту також йшлося про те, наскільки корисно робити закладку у публікації, а не писати в одному кутку сторінки, щоб відзначити, де ви знаходитесь під час читання. Тому організатори запропонували дітям зробити закладки самостійно під час уроку рукоділля.

Kárpáti Igaz Szó

Post Author: UA KISZó