Угорщина підтримуватиме вступ балканських країн до ЄС під час головування в ЄС, інформує видання Hungarytoday.hu
Міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сіярто заявив у вівторок у Брюсселі, що Угорщина буде головувати в ЄС тоді, коли увага буде зосереджена на реальних результатах переговорів про вступ, а не на політичному тиску.
На прес-конференції після засідання Ради асоціації ЄС-Грузія міністр Сійярто сказав, що головування Угорщини буде найбільш прихильним до вступу за всю історію, коли кожну країну оцінюватимуть за її власними показниками в процесі вступу.
«Ми зосередимося на реальних результатах переговорів про вступ», — підкреслив він.
Політик також зазначив, що під час головування Угорщини вони хочуть, щоб процес вступу був заснований на реальності та поставив розумні очікування для країн-кандидатів. Як приклад, він сказав, що до того, як буде надано членство, не можна очікувати, що певна країна буде стовідсотково відповідати зовнішній політиці та політиці безпеки ЄС, оскільки також необхідно враховувати регіональні реалії.
Про це сказав міністр Сійярто:
“Угорщина хотіла б допомогти Сербії відкрити нові глави про вступ у другій половині цього року, щоб Чорногорія закрила кілька глав, а Боснія і Герцеговина, Грузія та Молдова почали справжні, змістовні переговори».
Він також додав:
«Угорщина зацікавлена в сильній Європі, сильному Європейському Союзі, а сила Європейського Союзу базується на двох аспектах. З одного боку, самі сильні країни-члени (…), з іншого боку, імпульс, динамізм і свіжість новачків».
Він підкреслив, що в нинішній ситуації ЄС потребує нових членів щонайменше так само, а може навіть більше, ніж навпаки, але проблема в тому, що реалізація всього цього ще не відбулася. Щодо останнього він розкритикував «двоїстість» блоку, сказавши, що всі держави-члени дуже підтримують політику розширення публічно, але за закритими дверима ситуація інша.
«Деякі країни ЄС та їхні лідери постійно ставлять штучні перешкоди на шляху вступу. Це досить сильний випадок подвійних стандартів», – підкреслив Сійярто.
Загальне розуміння відсутності прогресу в інтеграції Сербії в ЄС полягає в тому, що міцні історичні зв’язки країни з Росією можуть бути джерелом розбіжностей у європейському підході до врегулювання конфлікту в Україні. Національно-консервативний профіль сербського уряду, а також його підтримка сербської меншини в Косово також є предметом суперечок з Брюсселем. Уряд Віктора Орбана вже давно є прихильником думки, що ці проблеми не повинні перешкоджати амбіціям Сербії в ЄС.