Угорські сім’ї, які живуть у сусідніх країнах, можуть подати заявку на сімейну допомогу

Починаючи з 2018 року дві пільги на підтримку сім’ї в Угорщині доступні для угорців, які живуть за межами кордонів Угорщини, включно з тими, хто живе в Словаччині чи Румунії, повідомляє Magyar 7.

Ці дві форми підтримки – допомога по вагітності та пологах і допомога на початку життя (Babakötvény). Заява повинна бути подана до Державного казначейства Угорщини протягом шести місяців після народження дитини. Допомога по вагітності та пологах становить 64 125 форинтів (165 євро), еквівалент якої перераховується на рахунок матері. Початкова довічна допомога молодій людині становить 42 500 форинтів (108 євро), які зараховуються на довічний ощадний рахунок, відкритий для дитини, який вона або вона може зняти у віці 18 років.

Право на допомогу має біологічна мати дитини, усиновлювач або опікун, який має «угорське посвідчення особи», видане відповідно до Закону про угорців, які проживають у сусідніх країнах, і який народився та проживає в Словаччині. У Словаччині заяву необхідно подати на формі під назвою «Заява на отримання допомоги по вагітності та пологах для дитини, яка народилася за кордоном і проживає за кордоном, з угорською картою угорського/неугорського громадянства».

Консульства та мережа представництв Альянсу за спільні цілі (Szövetség a Közös Célokért társulás) у кількох містах надають допомогу сім’ям у країнах, що оточують Угорщину. Для отримання детальної інформації про контактні дані та години роботи офісу відвідайте веб-сайт Асоціації www.szakc.sk. Для отримання більш детальної інформації про програму Köldökzsinór та сімейні допомоги для угорських дітей, народжених за кордоном, відвідайте www.csalad.hu.

Процедурою отримання допомоги по вагітності та пологах займається Центр державного казначейства Угорщини, який вирішує заяву своїм рішенням. Після прийняття рішення батьки будуть повідомлені листом. Про відкриття ескроу-рахунку на дитину батьків також повідомлять листом. Якщо протягом шести місяців після подання заявки не надійшло відповіді, необхідно надіслати запит, надавши особисті дані або, якщо надсилається поштою, надіславши поштову квитанцію на адресу:

[email protected]

Post Author: UA KISZó