Угорсько-український саміт матиме сенс лише в тому разі, якщо він зможе привнести новий вимір у двосторонні відносини, але сторонам ще належить багато роботи, наголосив у вівторок у Будапешті міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто. Міністра цитує видання hungarytoday.hu
На прес-конференції за підсумками засідання Спільного економічного комітету Бахрейн-Угорщина міністр повторив, що угорсько-український саміт матиме сенс, якщо він зможе привнести новий вимір у двосторонні відносини, але сторонам ще належить багато роботи.
“Попереду довгий шлях до зустрічі на високому рівні, але ми готові виконувати цю роботу разом, – сказав він. – Вчора ми зробили важливі кроки. Найближчими днями та тижнями міжурядова робоча група з питань освіти має провести роботу, яка дозволить угорській громаді Закарпаття повернути ті права, які вони вже мали у 2015 році».
«Ми працюємо над тим, щоб забезпечити успіх розвитку інфраструктури, що зв’язує дві країни, щоб ми могли покращити транспорт у прикордонному регіоні. Якщо все це буде повністю виконано, це може бути новий вимір, нова ера (…) І якщо це буде, то є сенс говорити про те, як і коли проводити саміт», – зазначив міністр.
На саміті Європейського Союзу цього тижня міністр закордонних справ підкреслив, що Угорщина продовжує вірити, що немає розв’язання війни в Україні на полі бою, і тому потрібні припинення вогню та мирні переговори, а не поставки зброї.
«Саме тому ми не вважаємо гарною пропозицію витрачати мільярди євро, щоб дозволити продовжувати війну. Однак ми розуміємо, що більшість країн-членів ЄС перебувають у стані воєнного психозу, тому компромісним рішенням може бути одностайне рішення про допомогу Україні рік за роком», — підкреслив він.
Говорячи про ратифікацію членства Швеції в НАТО, політик додав, що Національна асамблея незабаром почне засідання наприкінці лютого, на якому це питання можна буде включити до порядку денного, якщо більшість так вирішить, тому немає сенсу скликати позачергова сесія.