23 січня: Яке сьогодні свято, іменини, кого вітаємо

23 січня відзначають День почерку або ручного письма, День зеленого світла, Всесвітній день пирога.

День почерку

День почерку (День ручного письма) відзначається щорічно 23 січня. Його відзначають з метою акцентувати на важливості рукописного письма, дослідити чистоту і характер почерку.

Завдяки сучасним технологіям процес написання став набагато простішим і швидшим. Однак написання букв і слів на папері відрізняється від механічного набору тексту. Коли людина бере ручку і папір, її розум і тіло синхронізуються, думки йдуть у такт із написанням слів.

Ще одна перевага ручного письма в тому, що всі записи зберігаються на папері в той час, як голосові та текстові повідомлення з часом важко або взагалі неможливо знайти.

Ще, за почерком можна відтворити портрет людини, дізнатися про риси її характеру.

Всесвітній день пирога

Американська Рада з пирогів уже впродовж 30 з гаком років спонсорує проведення Національного дня пирога, а також проводить у США Національний чемпіонат з пирогів, у якому беруть участь пекарі різного рівня: від аматорів до професіоналів.

Ще цього дня:

1912 – У Гаазі підписано Міжнародну опіумну конвенцію – першу міжнародну домовленість про контроль наркотичних речовин;

1945 – Розпочалася операція з вивезення Німеччиною цивільного населення зі Східної Пруссії, найбільша у світі евакуація морем;

1950 – Ізраїльський кнесет (парламент) всупереч рішенню ООН про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю, проголосив його західну частину столицею держави;

1960 – Швейцарець Жак Пікар і американець Дональд Волш на батискафі “Трієст” занурилися на дно найглибшої у Світовому океані Маріанської западини, досягнувши рекордної глибини 10 916 м;

1964 – У Медичному центрі університету штату Міссісіпі дванадцять лікарів під керівництвом доктора Джеймса Гарді трансплантували серце шимпанзе 64-річному пацієнтові, який прожив близько місяця після операції, так і не прийшовши до тями;

1992 – У Києві відбувся I Конгрес українців колишнього Радянського Союзу;

1992 – Україна встановила дипломатичні відносини з В’єтнамом;

2002 – 18-річний Руслан Пономарьов із Краматорська достроково став наймолодшим в історії чемпіоном світу з шахів за версією ФІДЕ;

2005 – Інавгурація третього Президента України Віктора Ющенка;

2015 – Бої за Донецький аеропорт, які тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року, закінчилися виходом українських військових з аеропорту і закріпленням на околицях міста.

Церковне свято

День пам’яті священномучеників Климента і Агафангела

Святий Климентій Анкірський народився 250 року в місті Анкіра в Малій Азії за часів правління імператора Діоклетіана. Після смерті батьків про нього піклувалася благочестива християнка Софія. На той час у Галатії настав голод і язичники, яким нічим було годувати дітей, викидали їх на вулицю. Тих нещасних Климент і Софія забирали додому, годували їх, навчали святої віри та готували до святого Хрещення. Климентія так любили в Анкірі, що коли йому виповнилося 20 років, його обрали єпископом.

За наказом імператора Діоклетіана, жорстокого гонителя християн, Климентія помістили до в’язниці і мучили у різний спосіб. Діоклетіан, вражений дивовижним терпінням святого Климентія, відіслав його в Нікомідію до свого співправителя Максиміана. Дорогою, на кораблі, до святого приєднався його учень Агафангел, який бажав постраждати і померти за Христа разом із єпископом Климентом.

Імператор Максиміан передав святих Климентія і Агафангела правителю Агрипіну, який піддав їх таким нелюдським тортурам, що навіть у глядачів-язичників спалахнуло почуття співчуття до мучеників і вони побили мучителів камінням.

Після смерті Максиміана святого Агафангела вбили мечем. Коли ж Климентій за Божим Провидінням вийшов на волю і згодом у неділю відправляв Службу Божу, у церкву вбігли воїни і відрубали йому голову (312 р.). У XIII столітті хрестоносці вивезли голову святого Климентія до Франції.

Іменини: Володимир, Геннадій, Євдокія, Катерина, Іван, Йосип, Климент, Макар, Федір, Володимир.

Post Author: UA KISZó