Кінець 2023 року виявився набагато кращим за очікування з точки зору інфляції в Угорщині. Внутрішня інфляція не тільки відповідала регіону, але й була навіть нижчою, ніж у більшості сусідніх країн у грудні, повідомляє hungarytoday.hu з посиланням на Világgazdaság
Згідно з новими даними Євростату, у грудні інфляція в п’яти країнах вже була вищою, ніж в Угорщині. В останній місяць року Центральне статистичне управління Угорщини (KSH) зафіксувало зростання споживчих цін в Угорщині на 5,5 відсотка, на стільки ж, скільки за Гармонізованим індексом споживчих цін (HICP), який використовується в ЄС.
Найнижча інфляція серед країн Вишеградської групи була в Угорщині:
7,6 відсотка в Чехії
6,6 відсотка у Словаччині
6,2 відсотка в Польщі
5,5 відсотка в Угорщині.
Востаннє інфляція в Угорщині була найнижчою серед країн Вишеградської групи у травні 2022 року.
Якщо дивитися на інфляцію в Угорщині в контексті регіону, її шлях суттєво відрізняється від інфляції у сусідів. Хоча рівень інфляції в 11,7 відсотка в червні 2022 року був третім найнижчим у регіоні Центральної та Східної Європи, у країнах Балтії рівень інфляції перевищував 20 відсотків, а в Польщі та Чехії він був на чотири та шість процентних пунктів вищим, ніж в Угорщині.
Інфляція в Угорщині почала прискорюватися влітку 2022 року, і в результаті у вересні рівень інфляції в Угорщині був найвищим в ЄС майже за рік.
На можливе зниження процентної ставки Європейським центральним банком цього року також може вплинути той факт, що річний рівень інфляції в єврозоні становив 2,9 відсотка в грудні 2023 року проти 2,4 відсотка в листопаді, а також річний рівень інфляції в ЄС (3,4 відсотка, у порівнянні з 3.1).
Порівняно з листопадом річна інфляція впала в п’ятнадцяти державах-членах, залишилася стабільною в одній і зросла в одинадцяти. Найнижчі річні показники зафіксовані в Данії (0,4 відсотка), Італії та Бельгії (обидві по 0,5 відсотка). Найвищі річні темпи зафіксовано в Чехії (7,6%), Румунії (7,0%) та Словаччині (6,6%).