Закарпаття: станція переливання крові потребує донорської крові для поранених захисників

Про це повідомили на сторінці медустанови. “Шановні мешканці Закарпаття! Просимо вас долучитися до доброї справи й прийти здати кров. Дуже потрібна кров для станція переливання крові для відправки пораненим”, – йдеться в дописі.

Адреса станції переливання крові в Ужгороді: вул.Л. Толстого, 15. Час із 9:00 до 14:00 із понеділка до п’ятниці.

Хто може стати донором крові?

Донорами крові в Україні можуть бути здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг, наприклад, у Львівському обласному центрі служби крові). Здавати кров можуть українці, а також іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні.

Якщо з віком та кілограмами більш-менш зрозуміло, то важче зрозуміти, що означає вираз здорова людина. Здорова людина – це та людина, яка не має протипоказань. Якщо вам властиві хронічні захворювання, ви приймаєте ліки чи стоїте на обліку, ви не можете бути донором тимчасово або взагалі.

Які є протипокази до донорства?

Протипокази до донорства діляться на тимчасові та абсолютні.

Тимчасові протипоказання щодо донорства крові та її компонентів визначені в Додатку 3 до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів в розділі 2 – “Тимчасові протипоказання для донорства крові та її компонентів”.

Наприклад, до тимчасових протипоказань відносяться період вагітності та лактації, нанесення татуювання, проколювання вух, пірсинг, лікування голковколюванням, операції, у тому числі аборти, перебування в закордонних відрядженнях тривалістю більше 2-х місяців, контакт з хворими на гепатит, вегето-судинна дистонія тощо.

З повним переліком варто ознайомитись ТУТ.

При наявності у донора захворювань, що не увійшли в цей перелік, питання про допуск до донорства вирішується лікарем закладу переливання крові або відповідним фахівцем.

Абсолютні протипоказання щодо донорства крові та її компонентів визначені в Додатку 3 до Порядку медичного обстеження донорів крові та (або) її компонентів в розділі 1 – “Абсолютні протипоказання (усунення від донорства незалежно від давності захворювання і результатів лікування)”.

Наприклад, гемотрансмісивні, інфекційні, паразитарні, соматичні захворювання; злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм тощо.

З повним переліком варто ознайомитись ТУТ.

Де здавати кров?

Коли ви дізнались, що можете бути донором крові, виникає питання: що робити далі? Все досить просто, достатньо обрати центр крові чи реципієнта, якому ви хочете допомогти і запланувати кроводачу на зручний для вас день.

Обрати центр крові дуже просто. В Україні є Всеукраїнська електронна база донорів крові та пацієнтів, які потребують переливання, donor.ua. На сайті бази є розділ «Де здати кров», у якому ви можете знайти установу за назвою міста, центра чи за областю.

Також на сайті donor.ua ви можете обрати реципієнта. Знайти людину, якій ви хочете допомогти, можна за містом, типом кроводачі, групою крові чи міською станцією переливання.

Важливо! Жодних попередніх аналізів крові чи довідок не потрібно!

Режим донора перед здачею крові

У день дачі крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю.

Не бажано в цей день управляти транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх.

За 2 години до та 2 години після дачі крові палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить Ваша кров.

Намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, вживайте побільше рідини. Наприклад, перед здачею крові не рекомендують їсти: соління, молочні продукти (в тому числі і йогурти, сир, вершки, масло), яйця, горіхи, фініки, банани, буряк (рекомендується виключити за 48 годин перед здачею крові), чорницю (рекомендується виключити за 72 години до забору крові), ковбасні вироби, чіпси, сухарики, халву, насіння, всілякі снеки, а також кетчуп, майонез, інші магазинні соуси і маринади тощо.

Детальніше про те, як правильно харчуватися перед здачею крові, читайте на сайті donor.ua

Також відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури; по можливості, не паліть за годину до процедури; обов’язково виспіться, відпочиньте.

Post Author: UA KISZó