Зимове сонцестояння 22 грудня розглядається астрологами як потужний день для загадування бажань, точних ворожінь і захисних ритуалів на майбутній рік. Ця астрономічна подія знаменує найкоротший день і найдовшу ніч, починаючи астрономічний Новий рік.
Цей день має таку силу, що бажання, загадані цього дня, обов’язково збуваються, ворожіння дуже точні, а обряди і молитви мають силу захисту на цілий рік для кожної сім’ї
Зимове сонцестояння – це щорічна астрономічна подія, коли Сонце над горизонтом перебуває на мінімальній висоті, тобто найнижче відносно земного горизонту. У півкулі, де відбувається зимове сонцестояння, спостерігається найкоротший світловий день і найдовша ніч у році.
Після зимового сонцестояння, у кожну наступну добу, день додаватиметься в часі, а ніч зменшуватиметься до літнього сонцестояння. Тому цей день є початком астрономічного Нового року.
Також ця подія вважається однією з найсильніших у році і в давнину надавали їй величезного значення. Це свято присвячували Сонцю і його річному циклу. Вважалося, що перед цим днем все вмирає, а потім все народжується заново.
Цей день дуже яскраво відзначали в багатьох традиціях світу. Наприклад, загадували бажання, здійснювали безліч обрядів, щоб притягнути здоров’я, щастя і благополуччя у свій дім на цілий рік.
В Україні, до пришестя християнства, відзначали цей день як свято Коляди, від слова Коло – початок нового кола (нового року).
Перед цим святом наводили лад у хаті та вбирали її, звеселялися робили вечерю, де збиралася вся сім’я та родичі, ставилося 12 страв, подібно до 12 місяців, співали колядки, пригощали одне одного.