Україна розташована у континентальному кліматичному поясі — це говорить про суворі та сніжні зими, особливо у північних та південних регіонах. Саме тому кожен, хто зараз виконує капітальний ремонт, хоче знайти найбільш економне опалення приватного будинку. У статті нижче ми порівнюємо різні види опалення, для того, щоб ви могли подумати над найбільш доступними й енергоефективними варіантами у вашому конкретному випадку, бо на різних об’єктах “найкраще опалення для приватного будинку” можуть представляти зовсім різні системи.
Детальніша інформація: джерело https://alterair.ua/otoplenie/dlya-doma
Чим можна опалювати приватний будинок у 2024 році?
- Природний газ;
- Тверде паливо. Це можуть бути дрова, вугілля, спеціальні паливні брикети/пелети тощо;
- Рідке паливо: біопаливо, дизель, мазут тощо;
- Електроенергія.
Зауважимо, що сучасна електрична опалювальна система будинку може бути розроблена у безлічі варіацій:
- Ви можете обладнати житлові кімнати автономними електричними обігрівачами: теплим полом, батареями, конвекторами, радіаторами, ІЧ-панелями тощо;
- Також дуже популярна схема — це електричний котел + система радіаторів/фанкойлів, які обігріваються рідким теплоносієм;
- Сьогодні часто можна зустріти повітряні системи опалення, наприклад, низькотемпературні інверторні кондиціонери, що гарно обігрівають приміщення у мороз до -30℃;
- Найбільш стабільно та економічно працюють геотермальні теплові насоси, які нагрівають кімнати та воду для ГВП теплом землі з глибини 40+ метрів.
Чим мені краще опалювати приватний будинок?
Кожна з опалювальних систем має свої переваги: яка з них більш приваблива — вирішує кожен сам для себе. Наведемо прості приклади:
Теплонасоси
Найбільш економічний спосіб обігріву з використанням альтернативних джерел тепла, таких як повітря, вода чи ґрунт, для обігріву, кондиціонування та ГВП.
Твердопаливні котли
Максимально автономне опалення приватного будинку, незалежне від міських комунікацій, внаслідок використання твердого палива.
Газові котли
Використання найбільш доступного джерела енергії — природного газу.
Електричні котли
Гарний вихід у випадках, коли використання газу або твердого палива непрактичне чи незручне.
Електричні керамічні панелі, конвектори, радіатори тощо
Дуже прості в експлуатації, можуть бути мобільними за потреби.
Автономні газові конвектори
Максимальна простота в установці, швидке підняття температури в приміщеннях.
ІЧ-обігрівачі
Зігрівають поверхні, а не повітря, що дозволяє використовувати їх не лише в житлових приміщеннях, але й у відкритих зонах, таких як альтанка чи тераса.
Чи можна безпомилково вибрати найкращий економічний варіант опалення?
Так, звісно — для цього створюється грамотний проєкт опалення приватного будинку, що ґрунтується на теплотехнічних розрахунках, а також низці нюансів, які є унікальними в кожному будинку. Кожен проєкт розробляється індивідуально: підсумкове рішення залежить від доступності того чи іншого виду палива; обсягів і тепловтрат будівлі, фінансових можливостей на старті, призначення приміщень, кліматичних особливостей регіону тощо.
Чому не варто економити на системі опалення приватного будинку?
Це призведе до низки негативних наслідків та проблем, які в довгостроковій перспективі виявляться дорожчими. Наприклад:
- Дешеве обладнання буде менш енергоефективним, що призведе до збільшених витрат на опалювальний сезон. У результаті переплати на оплату комунальних послуг потроху перевищать вартість більш професійного й ефективного обладнання.
- В такому обладнанні використовують дешевші компоненти та матеріали, тому система доступна у ціні, але не надійна — вже протягом кількох місяців або року знадобляться гроші на ремонт або заміну деталей (або усього приладу цілком).
- Прості кліматичні системи погіршують якість мікроклімату у приміщенні (можуть випалювати кисень, видавати неприємні запахи, пересушувати повітря тощо)
- Недорогі моделі не мають низки сучасних функцій й зручної автоматизації. Але це єдиний фактор, від якого варто відмовитись, якщо ви хочете зекономити. Так, купіть менш різнофункціональне, але обов’язково надійне обладнання.