Цікаве вивчення англійської: як вчити мову з інтересом

Як відомо, для вивчення англійської мови потрібна хороша мотивація – вона може бути як зовнішньою, так і внутрішньою. Останню простіше сформувати дорослим і підліткам. Наприклад, це може бути бажання добре розмовляти англійською, спілкуватися за листуванням з іноземцями тощо. Якщо ж говорити про дітей, далеких від англомовної спільноти, вони загалом не розуміють, навіщо їм потрібна англійська мова, тому для них переважає зовнішня мотивація – наприклад, нагороди за досягнення в навчанні.

Найефективніший спосіб як сьогодні краще вивчити англійську, як відомо, – це занурення у відповідне оточення. Зробити це нескладно, наприклад, за допомогою відео або ж спілкування з носіями. Але, хай там як, для підтримки мотивації навчання має викликати інтерес. Фахівці English Prime з радістю підкажуть декілька цікавих варіантів.

З чого почати вивчення англійської?

Першим кроком у будь-якому разі має бути постановка мети. Вивчення мови “просто від нудьги” буде поганою мотивацією, тож ентузіазм довго не протримається. Потрібно щось серйозніше. Наприклад, це робота за кордоном, нові знайомства, подорожі тощо.

Далі необхідно визначитися зі способом отримання знань. Тут слід відштовхуватися від того, кому як простіше та комфортніше запам’ятовувати інформацію. Багато що, до речі, залежить і від типу особистості. Так, екстраверти частіше обирають групові заняття в офлайн школах, а інтровертам більше до душі індивідуальні уроки з репетитором або ж уроки на онлайн-курсах. У деяких випадках, коли навчання на курсах у принципі не розглядається, у пріоритет стає самоосвіта. Тут у хід йде вся доступна інформація – цікаві програми для вивчення англійської мови, підручники із завданнями для самостійного виконання, книжки з історіями тощо.

Усі знають, як узятися до вивчення мови в традиційному розумінні. Але як додати нотку нестандартності та підійти до процесу трохи з іншого боку – відомо не всім. Далі буде розглянуто відразу кілька способів.

Як вчити англійську та отримувати задоволення від процесу?

Ці варіанти нечасто можна зустріти в загальноприйнятих освітніх програмах, але за час свого існування вони змогли довести свою ефективність. Застосування цих способів точно не зробить гірше, а за умови правильного підходу допоможе прискорити процес навчання і зробити його більш продуктивним.

Грати в ігри на комп’ютері або телефоні

Любителям відпочити за грою не варто використовувати опцію перекладу на свою рідну мову. Набагато корисніше буде слухати сюжет і переглядати завдання англійською, перекладаючи незрозумілі уривки. Особливе задоволення можна отримати від онлайн-гри, де збираються користувачі з усього світу. Спілкуються вони між собою, найчастіше, теж саме англійською. На тому ж YouTube можна знайти безліч оглядів з подібними варіантами ігор для початківців, які починають вивчати англійську.

Змінити мовні налаштування соцмереж

Адаптувати можна будь-які соціальні мережі, але початківцям найкраще підійде на перших порах Twitter. Пости там публікуються в невеликих обсягах, часто можна зустріти розмовний сленг і навіть англомовні меми. Тож нудно точно не буде. Якщо власний рівень знання мови ще недостатньо гарний для написання власних постів, можна просто підписатися на закордонних кумирів і читати їхні публікації. Ця практика буде дуже корисною.

Зробити свою щоденну рутину англомовною

В умовах сучасності багато хто веде ділові щоденники, особисті щоденники або ж просто звичайні нотатки зі списками покупок. Тож цікаву англійську мову можна зробити частиною своєї повсякденності, якщо просто вивести цю звичну справу на новий рівень і робити все те ж саме, але англійською. Спочатку, зрозуміло, буде непросто, але варто почекати хоча б кілька тижнів і складання списку продуктів англійськими словами буде доведено до автоматизму, як і переліки важливих справ. Дуже просто і, як показує практика, досить ефективно.

Навчатися в русі

Цю пораду дає всім новачкам поліглот на ім’я Олександр Аргуельєс. Він вважає, що слухати англомовну музику, подкасти чи аудіокниги та навіть розмовляти англійською найкраще саме під час руху. При цьому потрібно брати до уваги такі обов’язкові пункти:

  • рухатися на свіжому повітрі та в комфортному активному темпі;
  • не забувати про поставу;
  • чітко промовляти почуте вголос.

Такий підхід, на думку поліглота, дасть значно кращий ефект, ніж навчання в стані спокою. Це підтверджують і результати його експериментів. Аргуельєс давав однаковий матеріал двом групам студентів. Одні займалися на вулиці, інші у звичайному класі. Перша група змогла засвоїти матеріал набагато краще, і це доведений факт.

Перекласти гаджети англійською

Це може бути не лише мобільний телефон, а й комп’ютер чи планшет – усе, де є функція зміни мови. Користуючись технікою щодня, можна всього за тиждень поповнити свій словниковий запас кількома сотнями нових слів. Оскільки інтерфейс вивчений уже вздовж і впоперек російською чи українською, запам’ятати значення тих самих опцій англійською буде зовсім нескладно і часу на це піде не так багато.

Як видно, цікаве вивчення англійської мови цілком можливе. Воно допоможе зберегти інтерес до предмета й підтримати мотивацію.

 

Post Author: UA KISZó