Закарпаття: цьогоріч на 2,2 тисячі зросла кількість осіб, які отримують пенсію по інвалідності

Для виплати пенсій та грошової допомоги 252,9 тисячам пенсіонерів у січні – вересні 2023 року спрямовано 9,9 млрд гривень, що майже на 1,9 млрд гривень більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Майже 60% пенсіонерів від їх загальної кількості по області отримують виплати через банківські установи. Зокрема, обсяг пенсійних виплат через поточні рахунки в банках з початку року становив 6,1 млрд гривень. На оплаті поштових послуг вдалося заощадити 57 млн гривень. Про це сьогодні на пресконференції за підсумками 9-ти місяців роботи повідомила представників ЗМІ начальниця Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

Загалом на обліку в Головному управлінні станом на 1 жовтня перебуває 254,7 тис. пенсіонерів, з яких 58,6 тисяч – працюючі. Із загальної чисельності одержувачів пенсій 243,5 тис. – цивільні пенсіонери, 11,2 тис. – пенсіонери силових структур.
Очільниця Фонду в області також зауважила, що в поточному році зменшилася чисельність пенсіонерів, які отримують пенсію за віком. На початок жовтня цей вид пенсії одержувало 182,2 тис. осіб, що на 1,9 тис. осіб менше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

В той же час цьогоріч на 2,2 тисячі зросла кількість осіб, які отримують пенсію по інвалідності. Цей вид пенсії на 1 жовтня одержувало 40,6 тисяч осіб.

Щодо середнього розміру пенсії, то з початку року він зріс на 542,32 гривні і станом на 1 жовтня становить 4230,56 гривень. На збільшення розміру пенсій вплинули щорічний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам, які набули не менше 24 місяці страхового стажу (проведено з 1 квітня), та дві індексації пенсій (згідно з постановою Уряду №168 проводилися у березні та липні).

Звітній період для пенсійників Закарпаття став результативним також у виконанні нових функцій, переданих Пенсійному фонду. Мова йде про адміністрування житлових субсидій та пільг, а також страхових виплат. Так, станом на 1 жовтня фахівцями Головного управління прийнято 28 тис. заяв на призначення та перерахунок субсидій і пільг (з них – 16,3 тис. заяв щодо субсидій, 11,7 тис. – щодо пільг).

– На 1 жовтня в області нараховується 13,8 тис. домогосподарств – отримувачів субсидій (середній розмір виплати – 140,8 грн) та 28,5 тис. осіб – отримувачів пільг (середній розмір виплат – 303,3 гривень). Звертаю увагу, що зазначені 13,8 тисяч домогосподарств – це ті отримувачі субсидії, яким було її призначено на літній період, тобто на неопалювальний сезон. Наразі проводиться масовий перерахунок субсидій на опалювальний сезон, тож про його результати ми поінформуємо додатково найближчим часом, – зауважила Анастасія Пентек.

Щодо видатків на оплату житлових субсидій та пільг, то за 9 місяців вони склали майже 420 млн гривень.

Також майже 325 млн гривень за 9 місяців спрямовано на виплату допомоги по тимчасовій втраті працездатності. Профінансовано 24,1 тис. заяв-розрахунків. Загалом фахівцями Головного управління опрацьовано понад 28 тисяч заяв-розрахунків у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на загальну суму 443 млн грн (з них 289,9 млн грн – на допомогу по тимчасовій втраті працездатності, 123,1 млн грн – на допомогу по вагітності і пологах).

Не менш важливий напрямок роботи, як наголосила Анастасія Пентек – наповнення бюджету Пенсійного фонду, адже від цього залежить соціальна захищеність значної категорії громадян. Так, протягом січня – вересня 2023 року до бюджету Фонду в області з усіх джерел фінансування надійшло 10,2 млрд грн, або на 23,4% більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

– Щодо власних доходів, тобто коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, то планові показники по їх надходженню за звітний період виконано на 135,3%. При запланованих 28,9 млн грн надійшло 39,1 млн гривень. Тобто понад план мобілізовано 10,2 млн гривень. Надходження частки єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить 6361,3 млн грн, що на 12,6% більше, ніж у відповідному періоді минулого року, або 102,4% планового показника, – поінформувала очільниця Фонду в області.

У той же час значною залишається заборгованість із платежів до Пенсійного фонду становить, яка на початок жовтня складає 73,2 млн грн, 66,5% з яких – борг економічно активних підприємств, 33,5% боргують підприємства, що перебувають у процедурах банкрутства та у яких відсутні активи для погашення заборгованості. З метою зменшення заборгованості протягом січня – вересня до суду подано 134 позови на загальну суму 4,5 млн гривень. В результаті проведеної роботи на рахунки Головного управління надійшло 3,6 млн грн, що у 12 разів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Окремо зупинилася начальниця Головного управління на розвитку цифрових технологій, які Пенсійний фонд розвиває на всіх напрямках своєї діяльності. Зокрема, розповіла про перелік послуг, що надаються в електронному вигляді через особистий кабінет на вебпораті ПФУ . Принагідно закликала закарпатців скористатися можливістю дистанційно перевірити відомості про трудову діяльність, перевірити надану роботодавцем інформацію про зарплату та набутий стаж, переглянути сформовані електронні листки непрацездатності, отримати довідки з перевірочним QR-кодом, подати різного роду заяви та звернення тощо.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Post Author: UA KISZó