Дьйор (західна Угорщина) знову потрапив на карту угорської військової промисловості завдяки виробництву бойових броньованих машин Gidrán для сил оборони Угорщини відомим угорським виробником автомобілів Rába спільно з турецькою компанією Nurol Makina, пише hungarytoday.hu .
Представники турецької оборонної компанії Nurol Makina та її угорської філії N7 National Defence Industry Innovation Holding Zrt і Rába Automotive Holding Nyrt підписали у вівторок у Міністерстві оборони Меморандум про взаєморозуміння щодо виробництва броньованих бойових машин підвищеної прохідності в м. Угорщина, важлива сфера для подальшого розвитку угорської оборонної промисловості.
Сили оборони Угорщини наразі замовили загалом п’ятдесят бойових машин Gidran, які включені в угоду, однак, згідно з попередніми повідомленнями, військам можуть бути поставлені ще кілька сотень.
Виробництво цих бойових машин відбуватиметься в Дьйорі, де турецько-угорське військове співробітництво створить 200 нових робочих місць і залучить широку мережу постачальників.
Остаточне складання бойової машини Gidrán вже відбувається в Угорщині, а додатковий радар і системи озброєння інтегруються в Капошвар (південно-західна Угорщина) на базову машину виробництва Nurol Makina. Ця діяльність залишиться в Капошварі.
Як повідомляє Magyar Nemzet, за останні шість років в Угорщині майже з нуля виросла одна з найамбітніших програм виробництва зброї в Європі.
У серпні відбулося урочисте відкриття заводу Rheinmetall Hungary Zrt. в Залаегерсегу (західна Угорщина), де основна увага приділяється розробці та виробництву гусеничних машин для угорських військових, насамперед бойової броньованої машини Lynx. Тут також розроблятимуть і згодом вироблятимуть бойові машини нового покоління, відомі як KF51 Panther. На церемонії прем’єр-міністр Віктор Орбан оголосив про створення в Угорщині спільного підприємства з виробництва бойових безпілотників.
Завод спочатку вироблятиме ізраїльські безпілотники-камікадзе HERO.
Також нещодавно, у вересні, відбулася церемонія закладки оборонно-індустріального парку у Варпалоті (західна Угорщина), площею 400 гектарів, яка буде використовуватися для виробництва боєприпасів середнього та великого калібру та вибухівки. Угорська держава разом із Rheinmetall AG створять від 1000 до 1200 нових робочих місць за допомогою проекту вартістю понад 300 мільярдів форинтів (782 мільйони євро), створюючи один із найбільших заводів з виробництва боєприпасів у Європі.
Пістолети угорських солдатів також виготовляються на угорському заводі в Кішкунфеледьгазі (центральна Угорщина). Завод виробляє за ліцензією пістолети, автомати та кулемети чеської CZ та легендарного американського Colt CZ, який нині належить чехам. Він також буде виробляти продукцію німецько-ізраїльської компанії DND за контрактом між Dynamit Nobel Defense GmbH (DND) і державним N7 Holding Zrt.
Наприкінці вересня минулого року було оголошено, що HSC Aerojet Zrt., яка володіє 80-відсотковою акцією чеського авіавиробника Aero Vodochody, була придбана угорською державою.
Сили оборони Угорщини придбають у чесько-угорської компанії навчально-тренувальний літак L-39NG.
Уряд також вивчає можливість розробки та виробництва систем радіозв’язку та супутникового зв’язку з базою поблизу Геделло (поблизу Будапешта), де кілька угорських компаній добре позиціонуються в цій галузі.
На додаток до вищезазначеного, кілька менших компаній також активно займаються виробництвом і розробкою військової електроніки, оптичних і радарних систем і безпілотників в Угорщині. Однією з них є Pro Patria, яка досягає все більшого успіху в експорті свого мобільного бойового радіолокаційного обладнання.