Сьогодні все більше людей цікавляться вивченням мови. Це підтверджує Рената Балог, керівник мовної школи Live Learn в Унгварі. Нині вони допомагають близько 80 людям вивчити угорську, українську чи англійську мови.
– В Ужгороді вже є багато мовних шкіл, як залучати студентів?
– Завдяки нашим індивідуальним і груповим заняттям кожен бажаючий може знайти такий метод навчання, який найкраще підходить. Ми намагаємося проводити цю діяльність індивідуально.
Наша мета – навчити їх іноземній мові якомога простіше та зрозуміліше.
До цього залучено багато добре підготовлених, енергійних і доброзичливих викладачів. Крім того, ми запускаємо курси не лише офлайн, а й онлайн, тому ви можете приєднатися до нас з будь-якої точки світу. У нас були студенти також із США, але багато людей приїжджає до нас із різних європейських країн, а також із внутрішньої України.
– За якими критеріями обирали викладачів?
– У мене працюють викладачі, які не просто викладають за книгою, вони сумлінні, креативні. Наприклад, якщо в учня є хобі, але його немає в навчальній програмі, то вчитель його розгляне. Він підлаштовується під учня, тим самим пробуджуючи його інтерес і підвищуючи прагнення до знань. Я думаю, що емпатія важлива, але також і строгість. Зараз ми все ще шукаємо інструкторів: нам знадобляться два викладачі англійської та два викладачі угорської.
– Для більшості батьків важливо, щоб їхня дитина вміла спілкуватися кількома мовами, а також якнайшвидше розуміти та говорити державною мовою. У вас також багато дорослих учнів. Наскільки добре спеціальні уроки мовної школи вписуються в тижневий розклад?
– Знання мови – це величезний скарб, і ті, хто це усвідомлюють, знаходять рішення, щоб інтегрувати вивчення мови в щотижневу діяльність. У дитинстві ви можете легко вивчати іноземну мову, граючись, але з наближенням до закінчення школи вам доведеться інтенсивно та наполегливо працювати, щоб досягти бажаного рівня. У нас фіксований, стабільний розклад.
– Які методи ви використовуєте під час навчання мови?
– Спочатку я не могла знайти відповідних підручників. Вони були надто складними і важкими для тлумачення. Тож мені нічого не залишалося, як розвивати власну форму навчання. Я прочитала багато книжок і записала те, що мені було корисно в кожній з них. Можливо, цікаво, що я змогла базувати своє навчання угорської мови на англійській мові, тому що я знаходила набагато кращі та цікавіші завдання з англійської. Я переклала їх спочатку угорською, а потім українською. На сьогодні зібрано стільки матеріалів, що я створила з них електронну бібліотеку, і наші викладачі використовують їх під час навчання. Ще один важливий аспект – заохочення учнів. Якщо вони вірять у себе, вони можуть робити неймовірні речі.
Зізнаюся, засвоєння навчального матеріалу на 60 відсотків залежить від учня, а вчитель лише на 40 відсотків відповідає за це.
– Скільки часу потрібно, щоб оволодіти угорською мовою на базовому рівні?
– Опитування, опубліковане на сайті Європейського мовного центру, показує, що для вивчення мови потрібно мінімум 600 годин. Ми проводимо 8 годин за 1 місяць, 96 за рік.
Іншими словами, не можна покладатися тільки на мовну школу, важливо подбати про те, щоб студент приділяв достатньо часу для практики.
У нас є інтенсивні курси для тих, хто починає з нуля, вони тривають 4 місяці. Однак важливо зазначити, що, згідно з моїм досвідом, для досягнення рівня А1 потрібно щонайменше 6 місяців, після чого потрібен ще 1 рік, щоб досягти рівня А2. У нас багато студентів, які повертаються, і знову відвідують нас, щоб оновити чи покращити свої знання.
Брігіта Варга