Як налаштуватися на прибирання

Прибирання — процес, який мало кому приносить задоволення. Постійно намагаєшся відкласти «на потім», а якщо вже нікуди переносити, потрібно ще зібратися з духом. Проте можливо зробити так, щоб усе це якщо не викликало задоволення, то хоча б не спричиняло негативні емоції. Є кілька дієвих способів. 

Сприймайте прибирання з позитивом

Міркуйте так: ви не марнуєте своє життя, витрачаючи половину часу на наведення ладу, а працюєте на забезпечення добробуту. Перебувати в чистому домі, в якому все на своєму місці, корисно для гарного настрою, продуктивної праці, та і взагалі, для здоров’я. Тому спробуйте не сприймати цей процес як кару. Подивіться на нього, як на інвестицію в приємний відпочинок.

Придумайте винагороду

Поміркуйте, чим себе потішите після важкої праці. Вибирайте будь-що, головне, щоб приносило задоволення. Побалуйте себе улюбленим тістечком, чи іншим смаколиком або підготуйтеся до перегляду кінострічки.

Потурбуйтеся про інвентар

Погодьтеся — значно комфортніше прибирати, коли тримаєте в руках новеньку ганчірку чи швабру. Оновіть приладдя, придбайте щось яскраве, щоб раділо око. Не забудьте озброїтися гарними помічниками. Серед них можуть бути: паро- чи склоочисники, пилососи Томас, електрошвабри.

Робіть справу, коли в домі порожньо

Якщо ніхто з домашніх не плутається під ногами, процес йде набагато швидше. До того ж немає роздратованості. Хоч так бракує можливості долучити до справи зайві руки, проте буде збережений час і нерви, бо не треба нікому постійно повторювати, що і як робити.

Не хапайтесь одразу за все

Не обов’язково ставити собі за мету подолати весь безлад у квартирі. Планування генерального прибирання та аналіз масштабів роботи виснажує ще до початку. Натомість розділіть площу помешкання на зручні зони та витрачайте декілька годин кожного дня.

Складіть розклад

Поміркуйте, коли вам зручніше займатися наведенням ладу в домі. Можливо, варто не витрачати багато часу, а лише 20–30 хвилин, і тоді обсяг робіт не буде здаватися нескінченним. Спробуйте щось на кшталт цього графіку:

  • понеділок: розібрати шафу;
  • вівторок: протерти пил, посортувати речі на полицях;
  • середа: вимити підлогу;
  • четвер: очистити ванну кімнату;
  • п’ятниця: помити кухонну плиту;
  • субота: розгребти завали на балконі;
  • неділя: змінити постіль, завантажити прання.

Сприймайте все, як заняття спортом

Якщо витратити годину на миття підлоги, спалиться 200 калорій. Цього ж результату, тільки за вдвічі коротший проміжок часу, можна досягти, інтенсивно чистячи килими. Для порівняння — повноцінне заняття йогою спалює стільки ж.

Цей перелік може тривати довго. Головне — потрібно своєчасно робити дрібні справи, на кшталт розкладання речей на свої місця після користування. Тоді роботи буде набагато менше.

Post Author: UA KISZó