На чудернацький гриб, що оселився у закарпатських лісах, все частіше можна натрапити на Свалявщині.
Матінка-природа часто дивує нас сюрпризами. Яскравим прикладом цього є гриб, зовсім не схожий на нього, що оселився у лісах Свалявщини декілька років тому.
Місцеві мисливці за грибами вже встигли познайомитися з цим незвичайним видом закордонної флори. А ось нечастим відвідувачам лісових угідь це чудо природи може нагадати восьминога, морську зірку, містичну квітку, або ж загублені щупальці невідомої істоти та неабияк налякати.
Квітохвісник Арчера (Clathrus arch) — гриб родини веселкових, батьківщиною якого є Тасманія, Австралія та Нова Зеландія. До Європи цей мандрівник потрапив на початку 20 сторіччя, а серед природних угідь Закарпаття квітохвісник почав появлятися кілька років тому. Він навіть був занесений до третього видання Червоної книги України, а згодом виключений з неї.
Незважаючи на його досить дивний і навіть зловіщий вигляд, гриб не відноситься до отруйних видів. Єдине, що може доставити вам чималий дискомфорт при зустрічі з диваком — це його неприємний запах. Вчені-біологи вважають Квітохвісник Арчера їстівним, але навряд чи комусь захочеться додати його у страву чи зварити поливку.
Незвичайним є і процес росту гриба. Доки інші його родичі пробираються крізь ґрунт, квітохвісник розвивається в яйцеподібному мішку. На цьому етапі його часто плутають з грибом-веселкою, що також має специфічний запах. Відрізнити яйцеподібні зародки можна лише за рожевими прожилками, які ви побачите, розрізавши гриба-восьминога.
Фактично вилізши із яйцеподібної оболонки, чудернацький гриб набуває зіркоподібного вигляду, нагадуючи квітку діаметром 10-15 см.
Отже, боятися зустрічі з незнайомцем не варто, відтепер ви знаєте, що воно на вас точно не нападе.