Які можливості відкриваються перед студентами Українсько-угорського навчально-наукового інституту УжНУ?

В Українсько-угорському навчально-науковому інституті УжНУ можна здобути фах за спеціальностями: «Історія», «Країнознавство», «Угорська мова і література», «Фізика», «Математика». Голова стуентського профкому Українсько-угорського навчально-наукового інституту, третьокурсниця Анна-Анастасія Адам поділилася своїми враженнями про навчання у цьому підрозділі УжНУ та розповіла про перспективи, які відкриваються перед випускниками.

«Я вступила в УННІ на спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», бо побачила для себе добру перспективу, адже володію і угорською, і українською мовами (фахові дисципліни в інституті викладають угорською, а загальноуніверситетські – українською). Тож вирішила, що зможу поліпшити знання мов, вивчати цікаві предмети, подорожувати. Всі мої очікування повністю виправдалися. У нас справді дуже цікаві пари, ми їздимо за кордон, де ходимо з екскурсіями в консульства, посольства, дізнаємося про роботу дипломатів зсередини. Крім того, маємо можливість проходити практику в посольствах безпосередньо в Ужгороді, Угорщині, були і в Румунії. Тож є розуміння, у чому полягатиме наша робота в майбутньому.

Моя мотивація вчитися полягає у бажанні зробити кар’єру у дипломатичній сфері. Проте навіть якщо не вдасться досягнути висот конкретно у дипломатії, знання, що дає моя освіта, – це потужний саморозвиток, який допомагає мені ствердитися як людині з великими можливостями.

Колектив в інституті дружний. Викладачі в нас класні, мотивують вчитися, бо вміють дуже зацікавити своїми предметами. Вони лояльно до нас ставляться, підтримують. Це створює теплу атмосферу під час пар.

Ми долучаємося до заходів, які організовує УжНУ, і плануємо ще більше інтегруватися в університетську спільноту, щоб студенти теж тісніше комунікували між собою. До пандемії, війни ми часто влаштовували вечірки, якісь розважальні заходи. Тепер, звичайно, не до вечірок – держава у війні. Проте ми традиційно відзначаємо угорські чи українські свята, робимо заходи для вшанування пам’ятних дат чи особистостей обох країн. Вважаємо, що важливо, аби студенти знали і пам’ятали про такі речі. А ще – багато подорожуємо Європою, де відвідуємо МЗС, парламенти країн тощо.

У нашому інституті часто проходять міжнародні конференції, приїжджають ділитися досвідом фахівці з інших країн. Також студенти УУННІ беруть участь у програмі «Еразмус +», мають можливість поїхати на наукове стажування в Будапештський університет Пазманя Петера та в Дебреценський університет.

Перед випускниками УУННІ відкриваються великі перспективи: вони можуть працювати у дипломатичних установах, перекладачами (крім угорської, ми вчимо англійську та німецьку мови), викладачами, вчителями. Тобто якщо людина має знання, бажання і наполегливість, вона зможе знайти роботу і в Україні, і за кордоном. Підсумовуючи, скажу так: інститут дає можливість не лише стати добрим фахівцем, а й просто кращою версією себе. Тож чекаємо!»

Галина Кришінець, Медіацентр УжНУ

Post Author: UA KISZó