В Ужгороді відбулася зустріч технічних робочих груп експертів із психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Про це Суспільному розповіла співорганізаторка заходу та керівниця відділу ментального здоров’я та психосоціальної підтримки організації “Людина в біді Словацька Республіка” Людмила Балецька. За її словами, на заході зібралися місцеві представники міжнародних гуманітарних організацій, центру соціальних служб, представники МОЗ від обласного Департаменту тощо.
Однією з учасниць заходу була представниця благодійної організації “Комітет медичної допомоги на Закарпатті” лікарка Тетяна Гойдаш. За її словами, попит на отримання психологічної допомоги та психосоціальної підтримки на Закарпатті зріс.
“Найголовнішим є те, щоб надання цієї допомоги було правильним, тобто відповідало потребам клієнтів. На початку війни кожна організація, кожна людина допомагала й робила те що могла. Зараз це має мати систематизований підхід, щоб послуги були рівномірно розподілені та всі люди, які потребують цих послуг, їх отримали”, — каже Тетяна Гойдаш.
За словами співорганізаторки заходу та психологині ужгородського офісу гуманітарної місії “Проліска” Ольги Климовської, на зустрічі учасники обговорювали можливості “усунення прогалин”, коли в одних громадах психосоціальні послуги надають з надлишком, а в інших не надають взагалі. Ті потреби людей у допомозі, які не можуть виконати державні, громадські та міжнародні організації, обговорюють на регіональній, а згодом і на національній зустрічах.
“Потім формуються рекомендації загального координаційного механізму ООН, за яким, власне, донори й фінансують потреби країни”, — каже Ольга Климовська.
Робоча група експертів, яка бере участь на зустрічі, заснована рік тому. За словами Тетяни Гойдаш, тут представлені лише ті організації, які безкоштовно надають психологічну та психосоціальну допомогу, а також державні профільні установи.