Президент Франції Еммануель Макрон прийняв прем’єр-міністра Віктора Орбана в Єлисейському палаці. У центрі переговорів, серед іншого, атомна енергетика. До Франції також прибув міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіяйрто. Глава міністерства повідомив: обговорив збільшення участі Франції в розширенні АЕС «Пакш».
Про це Віктор Орбан написав на своїй сторінці у Facebook. Прем’єр-міністр сьогодні ввечері проводить переговори з президентом Франції. Він написав:
«Сьогодні ввечері важлива зустріч із президентом Еммануелем Макроном».
У центрі уваги переговорів двох лідерів можуть бути енергетична криза, європейська оборонно-промислова співпраця, ядерна енергетика, посилення конкурентоспроможності Європи та підтримка України, писала Французька преса перед зустріччю. Крім того, приводом для дискусії є зустріч лідерів ЄС, яка відбудеться через півтора тижні.
У понеділок відбулася третя офіційна зустріч двох політиків, вперше вони провели двосторонні переговори у 2019 році у Парижі.
Сторони огбговорюватимуть питання ядерної енергетики або просування спільних європейських оборонних зусиль. Перше особливо важливо з точки зору розширення АЕС «Пакш», оскільки систему керування, яка є серцем електростанції, виготовляє французько-німецький консорціум.
З цієї причини до Франції прибув не лише прем’єр-міністр, а й міністр закордонних справ і торгівлі Петер Сійярто.
– Угорщина обговорює подальше збільшення ролі французької Framatome в розширенні АЕС Пакш, щоб запобігти блокуванню урядом Німеччини доставки технології контролю, – сказав глава міністерства в місті Фламанвіль.
Як йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ і торгівлі, глава відомства, звітуючи про візит на АЕС компанії, яка зараз будується, заявив, що “…це одна з найзначніших інвестицій в історії нашої країни , розширення Paks не може бути успішним без співпраці Франції. Однак уряд Німеччини досі не схвалив участь Siemens Energy у виробничому процесі. Це абсолютно нечесна і несправедлива поведінка з боку уряду Німеччини, оскільки питання енергопостачання є питанням національної компетенції, безпека енергопостачання є питанням суверенітету”, – повідомило MTI слова Петера Сійярто.
Петер Сіярто також торкнувся того факту, що через вторгнення росії до України виникла глобальна енергетична криза, а тиск на світ зростає через наслідки зміни клімату.
“Надалі у сфері енергопостачання необхідно вирішити дві речі. Щоб мати безпечне, дешеве, довгострокове енергопостачання, яке можна передбачити заздалегідь, і щоб усе це відбувалося таким чином, щоб аспекти захисту навколишнього середовища також були враховані, – сказав він. – Абсолютно ясно, що атомна енергетика може задовольнити ці дві цілі”.
Міністр зазначив, що Угорщина відіграє важливу провідну роль у сфері ядерної енергетики в Європі та є членом ядерної коаліції, яку очолює Франція, котра проводить розумну енергетичну політику.
“У сфері ядерної енергетики між Францією та Угорщиною було налагоджено важливе співробітництво, яке зараз має практичні наслідки та розвиток”, – сказав міністр.
Переклад здійснено в довільній формі за матеріалами видання magyarnemzet.hu