Підсумки роботи органів Пенсійного фонду Закарпаття за 2022-ий рік підбили сьогодні, 8 лютого, на засіданні колегії при начальникові Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області. Захід відбувся в режимі онлайн за участю заступника голови правління Пенсійного фонду України Тетяни Король.
Відкриваючи засідання, начальник Головного управління, голова колегії Анастасія Пентек зауважила, що завдяки злагодженій роботі усіх структурних підрозділів фахівці Фонду області змогли швидко адаптуватися до роботи в умовах війни. Тож головне завдання – своєчасно здійснити нарахування та виплату пенсій – виконано.
Аналізувала результати роботи Анастасія Пентек, зокрема, зазначила, що Головним управлінням профінансовано пенсійні виплати 253,3 тисячам пенсіонерам, на які спрямовано понад 10,9 мільярдів гривень. Загалом з початку року призначено 8,1 тис. нових пенсій, проведено 25 масових та 16 тисяч індивідуальних перерахунків. Минулого року середній розмір пенсії підвищився на 486,1 грн (або на15,2%) у порівнянні із попереднім періодом і на 1 січня 2023 року становив 3688,24 гривні.
Що стосується фінансових показників, то до бюджету області з усіх джерел фінансування надійшло 11,2 млрд грн. Це на 1,4 мільярдів більше, ніж у 2021 році. Планові завдання із надходження власних коштів виконано на 116,3%. При запланованих 34,8 млн гривень надійшло 40,5 мільйона. Тобто понад план мобілізовано 5,7 мільйона гривень.
Також доповідач відзначила, що виконано планові показники по надходженню частини єдиного соціального внеску. Зокрема, минулого року надходження ЄСВ становили 8,2 млрд грн. Порівняно з 2021 роком надходження ЄСВ зросли на 59,1% (або на 3,1 млрд грн).
Однак залишається значною загальна сума заборгованості до Пенсійного фонду, яка станом на 1 січня цього року становила 73,5 мільйона гривень, з якої 61,2 мільйона – борг із відшкодування пільгових пенсій та 12,3 мільйони – несплата страхових внесків. При цьому борг економічно активних підприємств становить 65,3 відсотка загального боргу, ще 34,7% – борг підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства. Найбільшим боржником в області й надалі залишається ДП «Солотвинський солерудник», борг якого сягнув 34,9 мільйонів гривень (це майже 48% загального боргу по області).
У результаті вжитих заходів протягом минулого року погашено 32 мільйони гривень боргу, зокрема 30,2 мільйона гривень єдиного соціального внеску та 1,8 мільйона – платежів до Пенсійного фонду.
Окремо зупинилася у своїй доповіді Анастасія Пентек на нових функціях, які з минулого року додалися Пенсійному фонду, – адмініструванню житлових субсидій та пільг на оплату комунальних послуг. Аналізуючи даний напрямок роботи, доповідач наголосила, що процес реформування непростий, але Головне управління щодня вдосконалює свою роботу. Так, станом на 1 січня ц.р. прийнято 900 заяв на призначення субсидій та 469 заяв на призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Мешканцям області виплачено субсидій і пільг в сумі 113,3 мільйона гривень.
Начальник Головного управління також проаналізувала у своїй доповіді контрольно-перевірочну та позовну роботу, а також акцентувала особливу увагу на питаннях оцифрування трудових книжок та веденні електронного реєстру листків непрацездатності.
Проте основним завданням, як наголосила Анастасія Пентек, було і залишається якісне обслуговування населення. В цьому напрямку продовжується активна співпраця з органами місцевого самоврядування. Так, станом на 1 січня цього року укладено відповідні договори з 58 територіальними громадами (всього на території області діють 64 громади), що становить 90,6% від їх загальної кількості. В територіальних громадах працює 61 віддалене робоче місце, де протягом звітного періоду надано 3,9 тис. послуг. Також минулого року 13 сервісними центрами Головного управління надано 210,4 тис. послуг, зокрема, прийнято 31,4 тис. заяв на призначення (перерахунок) пенсій, видано 42,03 тис. довідок різного характеру тощо.
Завершуючи виступ, доповідач наголосила, що результати діяльності Головного управління стали можливими завдяки щоденній фаховій роботі всіх структурних підрозділів.
Позитивну роботу пенсійників Закарпаття, які, незважаючи на значне навантаження в нинішніх умовах, виконують поставлені завдання на високому професійному рівні відзначила у своєму виступ і заступник Голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король. Підсумовуючи засідання колегії, вона зупинилася на основних показниках діяльності Фонду, зосередивши увагу на проблемних питаннях та пріоритетних напрямках діяльності ПФУ на 2023 рік.
На завершення Тетяна Король побажала учасникам колегії не втрачати віру і надію в Перемогу.
Головне управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області