27 січня – міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Саме цього дня 1945 року солдати 1-го Українського фронту з лав Радянської Армії визволили в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі.

За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 млн людей. За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни, разом з 4,5 млн дорослих, стали 1,5 млн дітей.

Загалом близько 6 мільйонів цивільних осіб (українців та представників інших етносів) загинули у період з 1941 до 1945 року на українських землях. З них — близько 900.000 євреїв, що проживали в Україні.

Властивою рисою цього Голокосту є використання расистських теорій та псевдонаукових теорій про неповноцінність чи недорозвиненість певних груп людей, які підлягали знищенню.

Сьогодні геноцид по відношенню до українців здійснює росія. Щоправда, Україна змогла вчинити опір агресору з імперськими апетитами та, завдяки мужності українців і підтримці міжнародних партнерів, продовжує відтісняти ворога зі своєї землі.
Однак, масові знищення беззбройних українців у Гостомелі, Бучі, Бородянці, у Харківській області, Маріуполі, Херсоні та інших містах — класичний російський геноцид на фоні відчуття безкарності.

Пам’ятаймо про це! Демократія, рівність прав усіх етносів та свобода віросповідання — те, заради чого нині воюємо, те, що відрізняє цивілізований світ від світу пітьми і авторитаризму.

Post Author: UA KISZó