Сьогодні керівництво Закарпатської області презентувало інформаційно-довідковий портал «Допомога Закарпаття», який, без перебільшення, претендує стати своєрідною «закарпатською «ДІЄю».
На платформі зібрана вся необхідна інформація для краян, вимушених переселенців, бізнесу та волонтерів.
Як відзначив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита, ідея с творення інформаційного потралу, на якому була б зібрана велика кількість інформації для громадян, виникла з моменту, як до області переїхали чимало внутрішньо переміщених осіб, релокованих підприємств тощо. Для них працювала велика кількість кол-центрів, вирішувалося багато питань, але було очевидно, що вся ця комунікація потребує систематизації та покращення якості надання послуг, допомоги українцям, які перебувають на Закарпатті, та й самим краянам. Так і виникла ідея створити своєрідну закарпатську «Дію» – портал, через який завдяки простим рішенням можна отримати доступ до всієї бази даних по Закарпаттю.
Під час роботи над цим програмним продуктом розробники зіткнулися ще низкою питань, в тому числі щодо необхідності створення містка комунікації між безробітними і релокованими підприємствами, між волонтерами та самими громадянами і так далі. Так і було вирішено структурувати всю інформацію на порталі за розділами.
«Як наслідок, запуск програми – це оптимізація роботи Закарпатської ОВА. Всі профільні управління завдяки цьому порталу зможуть отримувати більш адекватні та оперативні дані, статистику, інформацію і використовувати їх у своїй роботі.
Заступник голова ОВА Олександр Пацкан деталізував інформацію про нову платформу. Так, за його словами, фактично це буде єдиний портал, потрапивши до якого можна отримати всю корисну інформацію, яка потрібна громадянину чи підприємству в Закарпатській області. Він уже структурований за розділами: «Шукаю робот», «Інфоцентр», «Допомога бізнесу», «Пункт незламності» тощо.
Два спеціальні розділи – «Хочу допомогти» та «Шукаю допомогу» містять чимаоло інформації, необхідної для закарпатців та внутрішньо переміщених осіб. Останні, зокрема, через ці розділи можуть отримати інформацію про вільні вакансії в області, про шелтери, про можливості отримання фінансової допомоги, виїзд, отримання медичних послуг і навіть графік відключень. Тут же база даних про волонтерів Закарпаття.
«Для того, щоб користуватися всіма функціями порталу, слід зареєструватися в ньому, обовязково дати згоду на обробку персональних даних. Відтак буде створений особистий кабінет користувача, через який громадянин зможе отримувати всі послуги порталу», – наголосив О. Пацкан.
У перспективі, за задумом розробників, планується інтеграція платформи з порталом «ДІЯ».
Наталія Петерварі