Україна готова до спрощення митних процедур на західному кордоні

Україні потрібно більше пунктів пропуску, робити їх кращими та вдосконалювати дорожню інфраструктуру. Про це зазначив заступник Міністра інфраструктури України Мустафа Найєм під час форуму Re:Open Zakarpattia 2022.

На думку Найєма, держава має забезпечити собі можливість самостійно генерувати кошти за рахунок експорту та розвивати західний кордон.

“Коли-небудь порти відкриються і ці пункти пропуску, можливо, стануть музеями. Тому потрібно робити інтермодальні станції, які нам теж потрібні. Це не про модернізацію, а про те, щоб вже сьогодні мати валютну виручку і про те, що у нас сьогодні має виїхати зерно, каже Мустафа Найєм. – На вже діючих пунктах пропуску потрібно вирішувати їх пропускну спроможність, яка часто залежить від людських факторів. У зв’язку з цим він висловив побажання до країн Євросоюзу, зокрема і Словаччини, збільшити чисельність фітосанітарних та ветеринарних служб на кордоні. Збільшіть у півтори-два рази, ми, своєю чергою, готові збільшити у шість разів. Проїде зерно швидше. Ми були в реальній ситуації, коли 15 діб чекали машини на польському кордоні. Дуже круті поляки, дуже круто спрацювали. Так само [потрібно] на словацькому кордоні”.

Окремо Мустафа Найєм наголосив на необхідності запровадження спільного митного контролю, переговори щодо якого тривають вже пів року. Причину тривалості процесів Найєм вбачає у зайвому бюрократизмі та інертності у ставленні до війни:

“Ми, наша митниця, прикордонна служба, Мінінфраструктури повністю готові синхронізувати наші процедури з Європейським Союзом, щоб оминати всі ці контрольні точки. Ми можемо робити одне вікно на кордоні, це до того ж економія”, – каже урядовець.

За його словами, у цьому напрямку тільки зараз починається перший раунд перемовин з польськими колегами, які були ініційовані ще в березні.

Варто додати, що, за словами радника прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуарда Бураша, 23 листопада на українсько-словацькому кордоні відбудеться круглий стіл за участі представників словацького уряду. Під час зустрічі планується вирішити всі “вузькі” моменти у питаннях українсько-словацького прикордонного співробітництва.

Post Author: UA KISZó