Угорщина входить в 5-ку країн, які купують найбільше української продукції

Інформацію про те, яка з європейських країн і як підтримує Україну, експортуючи її товари, оприлюднив у своєму Телеграм-каналі Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, Секретар Національної ради  відновлення України від наслідків війни Данило Гетманцев. Він проаналізував динаміку, тенденції та ситуацію в сфері зовнішньої торгівлі України за 10 місяців 2022-го року, тобто, за час війни.

Так, за даними Гетманцева, обсяги зовнішньої торгівлі товарами сягнули за 10 місяців 80,3 млрд. дол. Наводимо інші оприлюднені головою комітету показники:

Експорт склав 39,6 млрд. дол. (-32,3%), імпорт – 43,4 млрд. дол. (-23,9%).

Маємо негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами – «мінус» 3,8 млрд. дол.

Обсяги експорту товарів у жовтні – другі за величиною з початку війни.

Найбільше падіння обсягів експорту зафіксоване у гірничо-металургійному комплексі. Причини зрозумілі – втрати ключових металургійних активів у Маріуполі, та зниження у зв’язку з військовими ризиками та обрізаною морської логістикою виробництва на підконтрольних територіях, внаслідок чого виробництво чавуну, сталі і прокату за 9 місяців склало усього лише 33-34% від аналогічного періоду минулого року.

В аграрному секторі збільшився обсяг експорту пшениці (+9,7%) та кукурудзи (+2,7%).

На жаль, у грошовому вимірі отримали менше, ніж могли, бо збільшення постачання призвело до зниження цін на продовольство.

ЄС продовжує зміцнювати свої позиції як ключового торгівельного партнера – на нього припадає 2,5 з 3,8 млрд. дол. жовтневого експорту (або майже 66%).

Свою роль відіграв і наданий Україні влітку річний «економічний безвіз».

Ключові покупці української продукції – Польща (560 млн. дол.), Румунія (412 млн. дол.), Німеччина (233 млн. дол.), Угорщина (187 млн. дол.) та Іспанія (186 млн. дол.).»

Отже, попри всю негативну риторику в бік окремих європейських держав, вони проддовжують підтримувати Україну в економічному сенсі. Що вкотре підтверджує тезу про те, що ліпше зважати не на слова, а на справи дивитися на справи, а не дослухатися до розмов…

Post Author: UA KISZó