Як підтвердити стаж, якщо втрачено трудову книжку

“Через кілька місяців мені виповнюється 60 років, виходитиму на пенсію. Виявилося, що моя трудова книжка загубилася. Як я можу підтвердити свою трудову діяльність? Оксана В., м. Хуст”

Право на пенсію за віком в Україні регулюється Законом України від 09.07.2003 № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Згідно зі статтею 26 цього Закону право на пенсію за віком мають особи, як чоловіки, так і жінки, після досягнення віку 60 років за наявності необхідного страхового стажу.

До відома: страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.
З 1 січня 2004 року дані про сплату внесків відображаються в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, тож інформація про вашу трудову діяльність відображена в реєстрі застрахованих осіб і підтвердження не потребує.

До 1 січня 2004 року основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Як же вам підтвердити свою трудову діяльність до 1 січня 2004 року без трудової книжки?

У разі відсутності трудової книжки, а також якщо у трудовій книжці відсутні необхідні записи, підтвердити стаж можна:
– довідками з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи;
– виписками з наказів;
– особовими рахунками та відомостями на видачу заробітної плати;
– даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб;
– трудовими договорами й угодами;
– даними системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, з 01.07.2000 року, у разі наявності інформації про вашу трудову діяльність,
– іншими документами, що містять відомості про необхідні періоди роботи.

Якщо ж і ці документи про трудову діяльність не збереглись, стаж можливо підтвердити на підставі показань не менш ніж двох свідків, які знають заявника по спільній роботі на одному підприємстві і мають документи про власну роботу за період щодо якого вони дають свідчення.

Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Post Author: UA KISZó