Сьогодні, 1 листопада, в Україні відзначають День усіх святих

У День Усіх святих церква шанує всіх християнських мучеників, праведників, апостолів та богословів.

Неможливо точно сказати скільки всього святих налічується в християнській вірі. Тисячі подвижників, відлюдників, євангелістів, церковнослужителів і простих людей служили Богу і вмирали за свою віру. Ми ніколи не дізнаємося багатьох імен, які присвятили своє життя Христу. Тому в християнстві встановлене особливе свято – День Всіх святих.

Це свято особливо популярний в Америці. Американці з великим розмахом відзначають День Всіх святих і попередній йому Хеллоуїн. Вважається, що в цю дату на землю повертаються душі померлих і лякають живих людей.

День всіх святих: історія

День всіх святих відзначався колись13 травня — на згадку про освячення папою Боніфацієм IV язичницького храму Пантеону в 609 або 610 році.

У VIII столітті папа Григорій III 1 листопада освятив одну з капел собору святого Петра на честь усіх святих і змінив дату свята. Сто років потому папа Григорій IV присвоїв 1 листопада статус спільного для всієї католицької церкви Дня всіх святих.

Дата 1 листопада могла бути обрана тому, що в цей час кельти відзначали свято Самайн, яке було пов’язане із шануванням мертвих. Першими почали відзначати пам’ять усіх святих 1 листопада англійські та ірландські християни, а потім цю дату вирішив перейняти і Рим. Язичницькі традиції Самайна знайшли своє відображення у святі Хелловін, що відмічається напередодні.

Що не можна робити в День всіх святих

  • не можна зловтішатися,
  • не можна бешкетувати і розважатися без міри,
  • не можна гнівити пам’ять про покійних,
  • не можна залишати відчиненими вікна та двері у будинку,
  • не можна лишати одяг сушитися на вулиці.

Редакція вітає всіх читачів із Днем Всіх святих. Бажаємо миру, світла і добра!

Post Author: UA KISZó