Ужгородські лісівники щодня дбають про потреби військових і паливо для краян

Рік нинішній через війну – трагічний і важкий для всієї України. Навіть лісівників – людей зовсім мирної професії, котрі працюють у глибокому тилу – труднощі не оминають. Їм би дбати насамперед про планові роботи, але воєнний стан і потреби фронту заставляють щодня самовіддано трудитися також на тил і оборону держави.

– Нашому підприємству слід заготовити до кінця року приблизно 35500 кубометрів дров для населення, попит на які значно зріс. Ми вже відпустили більше 28 тисяч, – розповідає директор Ужгородського лісгоспу Василь Синичка. – Із 5000 кубометрів, що виписані бюджетними установами, доставлено у школи, садики, сільради, медзаклади майже вісімдесят відсотків до потреби. Також 1100 кубометрів маємо поставити дворогосподарствам тих краян, котрі прихистили вимушених переселенців. Це все – велика, напружена й відповідальна робота.

Для військових частин, за словами керівника держлісгоспу, теж до кінця грудня. – слід поставити 2500 кубометрів дров, а на передову для побудови бліндажів – 350 кубометрів круглих лісоматеріалів різного діаметру і довжини. Захисники вже отримали 250 кубиків. На Запоріжжя також мають завантажити у залізничні вагони тисячу кубометрів дров метрової довжини. Лісівники розуміють важливість цих завдань і ставлять їх у пріоритет як свою патріотичну місію.

Восени також заплановано посадити на відповідних ділянках молодий ліс у Дубриницькому і Чорноголівському лісництвах. А на тих масивах між селами Бегендяцька Пастіль і Костева Пастіль, на яких у серпні вирувала велика пожежа, – будуть проводити сівбу бука лісового вручну. Подібний метод тут застосують уперше. До речі, у Європі такі роботи на важкодоступних гірських ділянках здійснюють за допомогою дронів. Але українцям ці літальні апарати потрібні на фронті…

У рамках президентської програми «Зелена країна» у кінці нинішнього тижня будуть заліснювати ті сільгоспугіддя на території Великодобронської сільради, які дотепер заростали чагарниками і бур’янами. Уже через десятиліття там буятиме новий, молодий і гінкий ліс, який радуватиме око.

І на завершення варто особливо наголосити: у розсаднику із закритою кореневою системою, що в селі Великі Лази, мають пробурити свердловину і підвести воду до автономної системи поливу. Там вирощуватимуть сто тисяч молодих деревцят, які цілорічно можна висаджувати в ґрунт. Така лісова теплиця європейського рівня – перша на Закарпатті.І їй особлива увага!

Василь НИТКА.

На знімках: кмітливі лісівники не лише прочищають і освітлюють молодий ліс, а й водночас заготовляють дрова.

Post Author: UA KISZó