У Закарпатській обласній станції переливання крові повідомили про потребу у крові для хворих та поранених. Як зазначається, допомоги донорів медустанова потребує щодня. Станція працює з понеділка по п’ятницю з 9:00-14:00 год.
Донорська кров необхідна постійно. Якщо її не вистачає, переносяться операції, вмирають постраждалі в автокатастрофах, за важких пологів гинуть мами, онкохворі не можуть пройти курси терапії тощо. Повномасштабна війна, яку веде росія проти України з 24 лютого 2022 року, критично загострила потребу у донації. Здаючи кров, донори дарують людям шанси на життя — у тому числі, нашим захисникам.
Кому потрібне переливання?
Пацієнти потребують кров як у звичайних, так і в екстрених ситуаціях. Щорічно у світі збирають понад 118,5 мільйонів одиниць донорської крові, хоча для задоволення потреб усіх пацієнтів необхідно набагато більше. Виділяють кілька груп людей, яким може знадобитися переливання крові:
- Вагітні. За важких пологів можна втратити багато крові, а тому існує ризик летального результату. Регулярне донорство забезпечує екстрену допомогу молодим мамам і новонародженим.
- Онкохворі. Кожен рік в Україні та суміжних державах виявляють понад 500 000 випадків онкозахворювань. Хворим загрожують недокрів’я, кровотечі та крововиливи. Переливання крові для онкохворих не разова процедура, а частина терапії. Кров і компоненти крові потрібні цим людям постійно, адже тільки завдяки донорам можливо їх урятувати.
- Пацієнти під час операцій. Щорічно тільки в Україні проводять понад 1 000 000 медичних операцій. Іноді, щоби врятувати пацієнта, необхідні літри крові, тому в разі сильних кровотеч лікарням завжди необхідні запаси.
- Потерпілі у катастрофах. На дорогах щороку гине близько 1,2 млн людей. Переливання необхідне тим, хто перенесли серйозні травми внаслідок автокатастроф або стихійного лиха. Частина з них могла би залишитися живою, якби отримала донорську кров.За надзвичайних ситуацій, коли одночасно страждає багато людей, критично важливо, щоби запаси крові в регіоні змогли покрити такі витрати.
Як підготуватися до переливання крові?
Перед донацією бажано відпочити та легко поснідати. Упродовж дня варто відмовитися від інтенсивного фізичного навантаження, серйозних справ, розпивання алкоголю. Також не бажано керувати транспортними засобами за емоційного збудження, яке буває, як правило, у всіх.
За 2 години до та 2 години після процедури палити небезпечно і для Вас, і для того, кому потрапить кров.
Намагайтесь регулярно та збалансовано харчуватися, побільше пийте; відмовтеся від уживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від прийому аспірину, анальгіну та ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури; обов’язково виспіться та відпочиньте.