Малеча зі східних і південних регіонів України, що знайшла прихисток од війни на Закарпатті, – з великим інтересом знайомилася з природою, видами дерев, пташиним різноманіттям краю. А посприяли цьому цікавому заходу керівник Берегівського держлісгоспу Юрій Столець і начальниця відділу кадрів підприємства Ольга Соломка. Провів змістовну екскурсію для дітей-переселенців волонтер-орнітолог Леонід Покритюк.
Для хлопчиків і дівчаток та наставників-волонтерів надали територію садиби лісгоспу, на якій ростуть вікові дуби та інші дерева, різні кущові насадження, розташовані інформаційні щити з ілюстративним матеріалом, гіпсові фігури у повен зріст оленів, ланів і козуль тощо. Це був незабутній день знань для дітей. А ще стараннями Ольги Соломки і лісгоспівського колективу юних переселенців гостинно запросили до святкового столу.
До знайомства з природою додався і своєрідний практичний урок: діти змайстрували хатинки для кажанів, гніздові конструкції для інших птахів з матеріалів, які передав ужгородський Інститут еколого-релігійних студій. Ця структура, за словами її експерта Михайла Біланича, – просуває місію екологічного просвітництва і співпрацює з Берегівським громадським центром «Кожен може допомогти». Останній і влаштував цю екскурсію. Центр діє завдяки старанням родини Вовкуновичів та інших добродіїв.
Словом, маленьким гостям Закарпаття і Берегівщини той день запам’ятають надовго. Адже інтерес дітей до живої природи, котрі виросли переважно у індустріальних містах, надзвичайно великий.
Василь НИТКА.
Фото надане Леонідом Покритюком.