Україна сьогодні, 28 липня, вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував 2021 року президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Тоді ж глава держави підписав відповідний указ про затвердження Дня державності.
За його словами, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Русі й сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі, сказав президент.
Своєю чергою Верховна Рада 31 травня 2022 року ухвалила закон, який встановлює День державності України 28 липня святковим днем.
В Українському інституті національної пам’яті вважають, що День української державності стане важливою складовою нашої культури. Про це пише “Укрінформ”.
Президент Володимир Зеленський привітав українців із Днем української державності, вказавши втім, що ранок відзначився “ракетним терором” росіян.
“Неспокійний ранок. Знову – ракетний терор.Ми не здамося. Не опустимо рук. Нас не залякати. Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди”.
Глава держави заявив, що “нашу велику українську родину об’єднує родина державних символів України. Це три брати: Державний прапор України, Державний герб та Державний гімн”.
“На мою думку, дуже важливо не лише відзначати появу державності, а й об’єднуватися задля її збереження. Ми думали, що “запанували у своїй сторонці. Ми кладемо душу й тіло за нашу свободу”. Оскільки забули, що ще далеко не всі “вороженьки – як роса на сонці”… Але ми не забули, якого ми роду, а значить, нам точно “усміхнеться доля”, оскільки це наша доля”, – заявив президент.
Нагадаємо, сьогодні, 28 липня, Україна вперше відзначає День української державності. Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України, запропонував торік президент Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Тоді ж він підписав указ про затвердження Дня державності.
За словами президента, точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва – столиці Київської Русі та сучасної України. Тому нове свято відзначатиметься у день розквіту української державності – у день хрещення Київської Русі.