Як отримати та сплатити рахунок за газ новим клієнтам Нафтогазу

Як відомо, з 1 травня 2022 року 8,8 млн українських домогосподарств урядовим рішенням включені до реєстру клієнтів «Нафтогаз України». Ця інформація сколихнула відповідну кількість споживачів, вони задалися питанням: що потягне за собою цей «перехід»? Чи точно не потрібно укладати угоду? Чи не потраплять вони до «Постачальника останньої надії» і не платитимуть за газ по 40 гривень за кубометр? Як, зрештою, перевірити, чи точно платитимете по 7,96 за кубометр?

Редакція нашого видання теж спробувала шукати відповіді на ці питання.

Роз’яснення від «Нафтогазу»

Перш за все слід сказати, що тривалий час роз’яснень з цього приводу не було. Тільки 15 червня на офіційному сайт НАК «Нафтогаз України» з’явилася інформація такого типу (подаємо частково): «Нові клієнти будуть отримувати послуги за однією з найвигідніших цін на ринку — 7,96 грн/куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування). Звертаємо увагу, що споживачі, які раніше отримували природний газ від 17 постачальників під брендом «ТВІЙ ГАЗЗБУТ» і ТОВ «Одесагаз-Постачання» і робили оплати через 104.ua, отримають рахунки за травень від ГК «Нафтогаз України». Укладати додаткові договори не потрібно, адже перехід відбувся автоматично».

У тому, що укладати додаткові угоди не потрібно, підтвердили жутрналіста видання і на «гарячій лінії» «Нафтогазу», а також відповіли на кілька основних питань Подаємо їх детально.

Хто перейшов з 1 травня до «Нафтогазу»?

Зміна ціни актуальна для клієнтів, які донедавна отримували газ від місцевих газопостачальних компаній у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернівецькій і Чернігівській областях.

Які рахунки оплачувати «старому» постачальнику, а які – «Нафтогазу»?

Згідно з рішенням, до Нафтогазу 8,8 млн споживачів вищенаведених областей перейшли з 1 травня 2022 року, отже, і оплачувати газ потрібно вже за ТРАВЕНЬ 2022 року.

Розрахуватися з попереднім постачальником потрібно тільки за той газ, який ви спожили до 30 квітня 2022 року.

Зверніть увагу: якщо вам прийшов рахунок ЗА ТРАВЕНЬ від вашої попередньої газопостачальної компанії, а не від «Нафтогазу», не оплачуйте його!

Що робити, якщо ви переказали кошти за травень на рахунок «старого» постачальника газу?

Якщо так сталося, то необхідно звернутися до минулого постачальника із заявою на повернення коштів.

Нафтогаз також просить клієнтів повідомити на електронну скриньку [email protected]  про випадки, якщо попередній постачальник виставив своїм колишнім клієнтам рахунки за травень.

Коли прийуть рахунки за газ, спожитий у травні, від «Нафтогазу»?

Зазвичай компанія формує платіжки щомісяця 10–15-го числа, сума до сплати розраховується на основі даних про спожитий газ, які передає оператор ГРМ (облгаз).

Але зараз уже 20 червня, а рахунки так і не надходять. Як переконують у кол-центрі, затримка з формуванням рахунків відбулася через зростання кількості споживачів, але вони вже сформовані і навіть почали надходити споживачам. Тож невдовзі їх отримають всі.

Проте оплатити рахунок можна вже через Особистий кабінет «Нафтогазу» і чатботи:

  • в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна отримати в чатботі або у контакт-центрі);
  • у чатботі GASUA у ViberTelegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
  • «Укрпоштою» після 20-го числа поточного місяця, лише в тих регіонах, де відсутні активні бойові дії;
  • через сайти та мобільні додатки банків (перевіряйте уважко реквізити!, вони є на сайті);
  • за допомогою платіжних систем (Portmone, LiqPay, EasyPay, iPay, Apple Pay, Google Pay).

Як переконатися, що ви потрапили на тариф «Фіксований» (7,96 грн за кубометр), а не до ПОН?

Це питання турбує багатьох споживачів, адже додзвонитися до «НАфтогазу» практично нереально. Оскільки журналістові вдалося, то консультуємо з огляду на отримані розяснення. Отже, переконатися в тім, що ви на «Фіксованому» тарифі за газ (7,96 грн за кубометр», а не в постачальника останньої надії (ПОН), можна такими способами.

Перший спосіб: зареєструйтеся в Особистому кабінеті (ОК) «Нафтогазу» – https://my.gas.ua/login , і в ньому ви  побачите тарифний план, яким користуєтеся. Щоб зареєструватися, візьміть свою квитанцію (може бути і від попереднього постачальника) і скористайтеся своїм ЕІС-кодом – персональним газовим номером (починається на 56).

До речі, в ОК має бути й зазначена дата приєднання – 1 травня 2022 року!

Другий спосіб: увійдіть на сайт «Нафтогазу» і справа на екрані побачите логотипи Теlеgram та Viber. Оберіть месенджер, яким користуєтеся, увійдіть до відповідного чат-боту і за допомогою того ж таки ЕІС-коду так само переконаєтеся, яким тарифом користуєтеся. Помічник у чат-ботах підкаже, що і як робити.

Третій спосіб (вкрай важкий!): спробуйте зателефонувати до контакт-центру «Нафтогазу» і зразу зможете перевірити свої умови газопостачання. Ось номери: +38 066 300 2 888, 
+38 098 300 2 888, +38 093 300 2 888. 

Якщо ви раптом залишилися на ПОН?

Якщо ви споживач вищенаведених газопостачальних компаній і з 1 травня також мали бути переведені на постачання від «Нафтогазу», але якимось дивом опинилися у Постачальника останньої надії (ви перевірили це вищенаведеними способами), то краще поспішіть зв’язатися з «Нафтогазом» і укласти з ними угоду, інакше можете «потрапити» та значну суму. Загалом у споживача є 60 днів на те, щоб подати заявку і перейти з ПОН на вигідний тариф. Як це зробити? Шукайте інформацію на сайті компанії.

Що робити літнім і «не мобільним» людям?

У багатьох краян виникне питання: а що робити, приміром, 80річній Морішко-нийні, яка має кнопковий телефон, не розуміється в чатботах, ПОНах і подібному?

На жаль, тут порада одна: велике прохання людей молодшого віку допомогти рідним чи знайомим літнього віку розібратися в проблемі, перевірити приналежність до тарифного плану.

Шановні споживачі, якщо у вас залишилися питання, пишіть на нашу електронну адресу [email protected], спробуємо разом розібратися.

Post Author: UA KISZó