Закарпатські фахівці про літній туризм: “Змінити обстановку, щоб не втратити глузд…”

Постійна тривожність через війну – вкрай негативно відбивається на наших організмах, кажуть лікарі. Психологи радять відпочинок. Проте, колись велелюдні пляжі Херсонської та Запорізької областей зараз перебувають під тимчасовою окупацією, а одеські відвідувати заборонено. УНІАН поцікавився, де в Україні все ж чекають на туристів та що можуть їм запропонувати.

Говорити про літній відпочинок в Україні під час війни вкрай складно. Настрої людей, фінансові можливості, постійна загроза ракетних ударів цьому геть не сприяють. Однак психологи все ж таки радять за можливості переключитися. І в країні є регіони, які можуть приймати туристів. Це, зокрема, Закарпаття. Гори та узбережжя річок можуть стати альтернативою морському відпочинку.

Щодо того, на кого очікувати цьогоріч на Закарпатті, фахівець з туристичної гостинності Закарпаття Макс Адаменко каже, що це може бути місцевий турист, якого треба зацікавити чимось нестандартним, а також вимушені переселенці, частина з яких теж готова до екскурсій.

“На рівні Державного агентства розвитку туризму, наскільки мені відомо, будуть виносити питання реабілітації, – каже фахівець. – Можливо, під ці проекти можна буде залучати кошти з Європи. Такі собі літні табори в бюджетному варіанті можна було б організовувати саме на Закарпатті. Очікуємо, що на це може бути попит. Тому в мене тепер завдання – знайти декілька місць розміщення по нормальній ціні на декілька тижнів”.

За словами Адаменка, з тих поодиноких запитів, які надходять, є попит на озеро Синевир, замки, питають про відвідування радіолокаційної станції “Шипка”, яка зараз зачинена.

На фото по центру – Макс Адаменко

“Питають про дельтаплани та повітряні кулі, пояснюю, що це заборонено, – додає фахівець. – Цікавляться термальними басейнами в Угорщині. Це здебільшого жінки та діти, зрідка – люди літнього віку”.

Щоправда, каже Адаменко, їхати за кордон задля термальних вод не варто – достатньо пропозицій і на Закарпатті. Приміром, в аквапарку “Карпатія” запрацював басейн з місцевою термальною водою. Крім того, відкрили басейн з мінеральною водою в ДЮСШ (вартість для дорослого – 150 грн на день). Тож, за бажання, можна знайти відпочинок до душі й тут.

За словами Коваля, гостям Закарпаття можна запропонувати такі локації, як кількаденне перебування, до прикладу, на території Національного природного парку “Синевир”, цікаві екскурсії у селі Колочава, де можна дихати чистим повітрям, слухати тишу, спостерігати за дикою природою, пізнавати культуру та традиції регіону. Звісно ж, варто обрати й гірську частину Тячівщини чи Рахівщини, де гостинність та природа позитивно впливають на самопочуття.

“У червні й до середини липня квітне поле лаванди у Перечині, і його теж варто відвідати. Вартує уваги оздоровлення у термальних басейнах. Ще можна розглянути, до прикладу, таку новинку, як басейни із соленою водою у селі Мідяниця. Особливо рекомендую купувати крафтову продукцію місцевих виробників. Приміром, в Ужгороді, у крамниці крафтових товарів “Закарпатський кошик” на Петефі, щотижня відбуваються безкоштовні дегустації, під час яких можна обрати щось цікаве для себе з їжі, напоїв, десертів, а відтак – відвідати з екскурсіями місця їх виробництва (сироварні, винні підвали, музеї леквару, меду тощо)”, – каже туризмознавець.

Смак їжі – це дуже хороший засіб для перезавантаження, стверджує Олександр Коваль і додає, що, купуючи локальні продукти, гості зможуть підтримати місцевих виробників.

“Загалом, чому психологи рекомендують змінити обстановку? Щоб не втратити глузд, бо війна – це занадто значна психологічна травма, – каже Адаменко. – Тому відпочинок, і насамперед бюджетний відпочинок, справді може мати попит у цьому сенсі. Тепер будуть потрібні гарні краєвиди, гарні враження – просто не руїни, не війна, не вибухи й не тривоги. Навіть просто полежати на травичці під сонечком – це вже зміна обстановки”.

Наталія Петерварі

Повну версію статті читайте на УНІАН

Post Author: UA KISZó