Близько ста тисяч українців можуть залишитися в Угорщині на тривалий термін, прогнозує виконавчий віце-президент Угорської Мальтійської благодійної служби в інтерв’ю 24.hu Лайош Дьорі-Дані стверджує, що готелі Будапешта вже переповнені українськими біженцями і вони готуються до тривалого кризового періоду.
«За нашими підрахунками, близько 100 тисяч можуть залишитися у нас на більш тривалий період часу. Наприклад, тому що майже 30 тисяч громадян України з дозволами на роботу вже деякий час перебувають в Угорщині, здебільшого працюють у транснаціональних компаніях. Тепер сюди приїдуть або вже є їхні сім’ї», – пояснив він.
Він додатково сказав:
Мальтійська благодійна служба заздалегідь не знала про напад росіян, але готувалася на випадок, якщо це станеться.
Ситуація на кордонах стабілізувалася на третій день від початку війни, коли сама система сформувалася, і кожен, хто потребував, знайшов своє місце.
Управління катастрофами здавало в оренду велику кількість житлових приміщень, починаючи від гуртожитків робітників і закінчуючи пансіонатом, куди біженців везуть автобусами із залізничних станцій.
Щодня тут приймають від трьох до чотирьох тисяч людей.
Готелі Будапешта вже переповнені біженцями.
Відкриття трьох центрів прийому притулку не має великої різниці через велику кількість прибулих. Двох діючих достатньо для мирного часу.
Більше ста тисяч людей не перебувають на обліку притулку, оскільки не зверталися по допомогу. Але незабаром у багатьох з них закінчаться гроші, і їм знадобиться допомога служб допомоги.
Без урахування державної підтримки, Мальтійська благодійна служба наразі отримала близько 500 мільйонів форинтів (1,4 мільйона євро) фінансової підтримки та близько 1 мільярда форинтів (2,7 мільйона євро) пожертв.
Ентузіазм угорського суспільства, безумовно, «згасне» з часом, а це означає, що волонтерів і пожертвувань буде менше. «Те, що люди можуть дати біженцям, вони дають це зараз. Тому відповідальність організацій допомоги велика, бо «…ми добре знаємо, що ця криза не закінчиться лише за кілька тижнів».
Раніше в уряді заявляли, що вони працюють над забезпеченням біженців роботою та впроваджують спеціальні норми та надбавки, наприклад, відсутність дозволу на роботу для тих громадян України, які раніше подали заявку на отримання притулку. Наразі галузі, де не вистачає працівників, це ІТ-сфера, торгівля, громадське харчування, сільське господарство.
Фото: біженці в Берегшурань через Attila Balázs/MTI