Депутати облради пропонують обмежити джипінг у Карпатах. Про це, зокрема, йшлося на засіданні постійної комісії Закарпатської облради з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації під головуванням Михайла Кіша.
Актуальне питання підняла член комісії Ірина Галай. Вона, зокрема повідомила, що джипінг, унаслідок якого руйнується ґрунтове покриття гір, наразі дозволено лише в Україні та Румунії. Як наслідок — страждає і природа, і повітря, і туристи, котрі відвідують Карпати.
Для врегулювання цього питання депутат пропонує залучити громадськість, яка виявила бажання долучитися до процесу маркування маршрутів задля обмеження проїзду тими чи іншими стежками транспортних засобів. А на перспективу — розробити відповідний законопроект для прийняття у Верховній Раді України.
У свою чергу присутній на комісії перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета зауважив, що ця проблема піднімається вже не вперше. Однак, її вирішення ускладнює той факт, що землі, на яких здійснюється джипінг, мають різних власників: лісгоспи, територіальні громади, окремі відомства, тощо. Тому виникає питання — як і хто буде забороняти організаторам цих заїздів по горах.
З цього питання висловився і член комісії Денис Ман, який уже має напрацювання у цьому напрямку, а також — присутній на засіданні депутат Федір Шандор, який брав участь у виїзних комісіях з цього приводу та пропозиції щодо обмеження цього процесу у період нересту та під час цвітіння окремих рідкісних гірських рослин.
Відтак голова комісії запропонував створити з цього питання окрему відповідну комісію, яка б могла зібратися у найближчий міжсесійний період і організувати напрацювання у з цієї проблематики.
Також усі присутні заслухали Програму фінансового забезпечення розвитку транскордонної та міжрегіональної співпраці органів місцевого самоврядування Закарпатської області на 2022-2024 роки і одноголосно підтримали її винесення на розгляд сесії 23 грудня.
Програма, зокрема передбачає виділення 9,3 млн грн на три роки, левова частка яких має піти на покриття співфінансування спільних із європейськими партнерами проектів.
Комісія також вирішила організувати інформування колег-депутатів про всі транскордонні події за участю обласної ради та її підрозділів.
Окремо комісія зупинила увагу на роботі Агенства регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» обласної ради. Зокрема, цікавилися видатками та пропозицією збільшення штату установи. За інформацією представника агенства, на наступний рік пропонується залишити кількість працівників на рівні 14 чоловік із бюджетом 2,55 млн грн. Загалом же на потреби АРР, у тому числі і на співфінансування спільних проектів, агенство пропонує 5 млн 116 тис грн.
У результаті Агенству запропоновано викласти проект рішення у новій редакції та надати інформацію про зарплату керівництва установи.
Члени комісії висловили і ряд слушних зауважень і щодо окремих непрофільних питань, що виносяться на порядок денний 5-ї сесії облради.
У комісії також взяли участь голова облради Володимир Чубірко, члени комісії Лівія Балог та Ярослав Шукаль, депутати Олексій Петров та Василь Іванчо.
Пресслужба Закарпатської облради