Гінекологиня: інфікування ковід між 20 та 26 вагітності – ризик для мами, опісля – для дитини

Лікар акушер-гінеколог Юліанна Федько сьогодні під час брифінгу в Закарпатській ОДА розповіла про те, якими бувають побічні ефекти під час вакцинації у вагітних, кому найбільше загрожує ковід, і яким вакцинам варто віддати перевагу.

За словами Юліанни Федько, у ході досліджень було виявлено, що вагітні жінки не є більш сприйнятливими для інфікування COVID-19, але у вагітних жінок є важчим перебіг цієї недуги, включаючи різні ускладнення й, на жаль, навіть летальні випадки.

«Інфікування COVID-19 під час вагітності саме в період між 20 та 26 тижнем збільшує ризик саме акушерських ускладнень, тоді як зараження після 26-го тижня провокує ризик перинатальних ускладнень – тобто, йдеться про ризики для діток», – уточнила гінекологиня.

Вона додала, що вагітні є пріоритетною групою для вакцинації від ковід, рекомендовані вакцини для них – Модерна та Файзер.

«Найбільше побоювань у вагітних, найбільше міфів, що це новітні вакцини, які ніхто не досліджував. Наразі є дані трьох рівнів моніторингу безпеки щеплення від COVID-19 під час вагітності, і вони не виявили жодних проблем від вакцинації від ковід», – уточнила гінекологиня.

Якими бувають побічні ефекти у вагітних після введення вакцини? З цим питанням, за словами Юліанни Федько, до не ї звертаються чи не найчастіше:

«Якщо у невагітних жінок найчастіше спостерігалося підвищення температури після введення 2 дози РНК-вакцини, то у вагітних частіше за все спостерігалися такі явища, як

біль у місці введення ін’єкції, можлива нудота, яка легко коригується. Більше того, щеплення під час вагітності дозволяє говорити нам про передачу антитіл дитині, коли перші антитіла, які передаються дитині через пуповинну кров, реєструються вже через 4-16 днів після введення 1 дози РНК-вакцини Модерна чи Файзер».

Загалом, за словами гінекологині, РНК-вакцини використовуються в світі вже більше 10 років від різних хвороб, від яких важливо захистити саме вагітних.

До речі, за словами голловної епідеміологині Закарпаття Вікторії Тимчик, спеціалісти  здійснюють аналітику тих категорій населення, які найчастіше наразі поторапляють у лікарні.

“Бачимо, що вагітні також хворіють, за весь період епідемії маємо 380 таких випадків. Більшість із них (226 жінок або 59 %) потребували госпіталізації. Як правило, такі жінки тяжко хворіють, потребують кисневої підтримки. На жаль, маємо три летальні випадки серед цієї категорії під час попередніх піків”, – зазначила Тимчик.

Всього десь 100 жінок по Закарпаттю, які виявили самостійно бажання вакцинувтаися від ковід. Це, на жаль, дуже незначна кількість.

Надія Петрів

Post Author: UA KISZó