Перипетії і скандали: що сьогодні відбувалося в Закарпатській облраді

Запланована на сьогодні чергова сесія Закарпатської обласної ради відбулася не в тому форматі, що завжди: передували їй велелюдні мітинги за участі медиків, освітян та працівників культури, які виступали проти ухвалення рішень про оптимізацію закладів, що підпорядковуються обласній раді. Відтак, буквально за десяток хвилин до початку сесії, на офіційному сайті обласної ради з’явилося розпорядження голови про перенесення сесії. Проте депутати, що на ту мить уже зібралися в залі, вирішили не розходитися, а сесію проводити, навіть попри відсутність голови. Чим усе це скінчилося – читайте в матеріалі Kiszo.news.

Отже, початку сесії передував мітинг із кількох сотень працівників освіти, культури та медицини, які протестували проти реорганізації та об’єднання комунальних лікарень та інших закладів, що підпорядковуються обласній раді. Відповідні проекти рішень депутати мали розглядати сьогодні під час чергової сесії. Треба додати, що проти запропонованої реорганізації чи то б пак оптимізації виступають і колективи закладів, котрі планують об’єднати під одним дахом, і громадськість, і навіть Міністр охорони здоров’я висловився проти, мотивуючи тим, що питання спершу треба вивчити. І хоча попередньо питання ніби зняли з розгляду на сьогоднішній сесії, все ж мітингувальники вирішили зібратися і висловити свою категоричну незгоду з запропонованим проєктом.

Що ж відбулося на сесії?

Буквально за 13 хвилин до запланованого початку засідання на сайті ради опублікували розпорядження її голови Олексія Петрова про перенесення сесії на 25 листопада. Це обурило присутніх депутатів і вони все ж зібралися в сесійній залі та вирішили продовжити сесію, на якій зареєструвалися 36 депутатів.

Присутні в сесійній залі закарпатської облради депутати обрали головуючого – депутата Володимира Чубірку – і оголосили сесію легітимною (32+1 депутат – це більшість із 64) та відкрили її державним гімном. Відтак присутні в залі обранці затвердили порядок денний, проголосували за зняття з розгляду питання про реорганізацію комунальних закладів та внесення до порядку денного питання про голосування про дострокове припинення повноважень голови облради.

Голосування про дострокове припинення повноважень голови Закарпатської обласної ради Олексія Петрова проводили шляхом таємного голосування. «За» проголосували 35 депутатів, 1 утримався.

Сам Олексій Петров у коментарі нашому виданню заявив, що зібрання, яке проголосувало за його відставку, є нелегітимним, оскільки він за годину до початку нинішньої сесії підписав розпорядження про її перенесення на 25 листопада.

Петров також заявив, що з приводу зібрання депутатів у сесійній залі звернувся до правоохоронних органів. «Те, що відбувається, є порушенням всіх правових норм і має ознаки самоуправства, я звернувся з цього приводу до правоохоронних органів з метою реагування на ці події», – сказав голова обласної ради.

Він також уточнив, що ці події мають ознаки самоуправства, що підпадає під статтю 356 Кримінального кодексу України.

Петров також назвав основною причиною сьогоднішньої ситуації – перенесення сесії через питання, що виносилися на порядок денний і, в основному, стосувалися бюджетних питань та реформування комунальних підприємств обласної ради.

«Напевно, це й стало основною причиною щодо розходження в думках політичної партї “Слуга Народу” з іншими. Оскільки до нас зверталися лікарі, працівники культури, освітяни, громадські організації та профспілки, на погоджувальній раді, ми прийняли рішення перенести розгляд питання оптимізації комунальних закладів, створити комісії, запросити експертів, прокомунікувати, вивчити усі думки щодо цього питання», – уточнив голова.

Головуючий на цій сесії Володимир Чубірко прокоментував нашому виданню позицію свою та присутніх у сесійній залі депутатів:

«Чому сесія була відмінена – невідомо. Але депутати, які залишилися в залі, і їх було достатньо для проведення сесії, залишилися працювати. Нам вимкнули світло і систему «рада» (система для голосування, – ред.), але ми все одно працювали, і ми вирішили, що будемо голосувати навіть руками, якщо потрібно.

Що ми приймали? Питання по ковіду, бо стоїть питання роздати концентратори, ми приймали зміни до бюджету.

Також ми прийняли рішення по Петрову – через три причини: політична некоректність стосовно фракцій в обласній раді (ви бачили створення спершу однієї коаліції, потім іншої), переслідування національних меншин – це питання стосується угорців та переслідування окремих її представників, і третє питання – непрофесійність, бо лише непрофесіонал під час ковіду міг робити реорганізацію медзакладів».

Депутати, котрі зібралися в сесійній залі й проголосували за відставку Петрова, прийняли рішення про продовження сесії 4 листопада 2021 року.

Надія Петрів

Ми в Youtube, ТелеграмІнстаграм

KISZóNews

Post Author: UA KISZó