Закарпатським школам рекомендували почати осінні канікули на тиждень швидше — з 18 жовтня. Це Суспільному сказала директорка департаменту освіти ОДА Мар’яна Марусинець. За її словами, роблять це для запобігання поширенню коронавірусної інфекції.
Піти на осінні канікули з 18 жовтня вирішили у Мукачівській громаді. Це Суспільному повідомила начальниця управління освіти міськради Катерина Кришінець-Андялошій. З понеділка на канікулах будуть 32 школи та один навчально-виробничий комбінат.
За словами Катерини Кришінець-Андялошій, причиною є не тільки пандемія коронавірусу, а й відсутність постачальника газу для бюджетних закладів.
Яка ситуація у школах Закарпаття
З 18 жовтня на канікули переходить Мукачівська школа №13. Вона одна з 32-х у громаді, яка робить це через рекомендацію МОЗу запобігти поширенню коронавірусу, а також у зв’язку з надзвичайною ситуацією на Закарпатті через відсутність постачальника газу для бюджетних закладів, — повідомила Суспільному директорка школи Людмила Ковач.
“Педагогічною радою нашого закладу було прийнято рішення про організацію осінніх канікул рівно на тиждень. Ми не встигли ні запустити котельню, ні стартувати з опаленням. Наша котельня на газовому опаленні. До цього завжди вчасно управління освіти укладало угоди, оголошувало тендера і ми завжди вчасно розпочинали опалювальний сезон”, — сказала Людмила Ковач.
Напередодні міський голова Мукачева Андрій Балога повідомив: газопостачальники розірвали угоди з комунальними закладами міста.
На Ужгородщині Великолазівський ліцей на канікули з 18 жовтня не йтиме, — розповіла директорка Віра Данко. За її словами, у школі встановлені два котли: один газовий, інший — на дрова.
“Цей рік ми починаємо опалювальний сезон відповідно до наказу відділу освіти Баранинської сільської ради 18 жовтня. Великолазівський ліцей буде працювати на твердопаливному котлі – дровами. На сьогодні ми вже повністю готові. Всі вузли, всі агрегати перевірені. Ми маємо в запасі газовий котел, але використовувати його не будемо. Тому що ми забезпечені повністю дровами”, — розповіла Віра Данко.
Що кажуть постачальники газу
Наразі в області вже 27 установ відключили від газопостачання. Таку інформацію станом на 12 годину 13 жовтня Суспільному повідомила комерційна директорка “Закарпатгазу” Юлія Соколова. Їхнє товариство займається транспортуванням газу від постачальника до споживача, і саме вони мають проводити процедуру перекриття газопостачання.
“На сьогодні ще понад 20 об’єктів не мають постачальника. Припинення заплановане на 14, 15, 16, 17 жовтня. Ми кожен день отримуємо форму зі споживачами, в яких відсутній постачальник. Щоденно оновлюється ця інформація. Можливо, якісь споживачі у яких відсутність постачальника буде з 15 жовтня протягом сьогоднішньої і завтрашньої доби буде з постачальником. Тоді питання щодо обмеження газопостачання буде знято”, — сказала Юлія Соколова.
Серед постачальників, які вже розірвали договори в області, — “Закарпатгаз Збут”. Директорка товариства Вікторія Томинець повідомила: за взаємною згодою сторін вже достроково припинили майже 10 договорів. Загалом вони постачають газ для 212 бюджетних установ на Закарпатті. Частина договорів із ними чинна до кінця місяця.
12 жовтня на офіційній сторінці Нафтогазу у Facebook написали: компанія готова продавати газ для бюджетних установ та релігійних організацій за ціною 16 гривень 80 копійок. Це включно з податком на додану вартість та платою за транспортування. Без них ціна – 13, 70 за кубометр.