За його словами, в області зараз дев’ять лікарень, які приймають пацієнтів із підозрою або підтвердженим COVID-19. Однак за потреби це можуть робити й інші медзаклади. Як до прийому хворих готується Ужгородська районна лікарня?
Оксигенатори — пристрої для насичення крові киснем — в ковідному відділенні перевіряє медична сестра Олеся Рошкович. Вона розповіла: “56 у нас оксигенераторів вже підготовлені. Залишилося ще шість, є по палатах, в нас біля кожного ліжка розставлені. І ще ці залишилося роставити по палатах”.
Для прийому хворих на COVID-19 в Ужгородській райлікарні розгорнули 70 ліжок. До централізованого постачання киснем наразі під’єднали двадцять одне, — розповів Суспільному завідувач терапевтичного відділення Микола Шерегій.
“Є в нас генераторна станція, яка видає кисень з потужністю 150 літрів на хвилину. Система контролю подачі редукційна: вона працює в автоматичному режимі. Тобто, якщо не вистачає потужності генератора кисню, вона автоматично підключає кисневі балони для підсилення подачі кисню у всі розведені крапки у палатах інтенсивної терапії та рядових палатах”, — розповів Микола Шерегій.
До централізованого постачання киснем мають під’єднати ще 49 ліжок, призначенних для інфікованих коронавірусом, — розповів головний лікар Ужгородської райлікарні Олег Голуб. За його словами, для цього мають додаткову державну субвенцію.
“Це 1 млн 400 тисяч гривень на додаткову розводку кисню та з подальшим встановленням ще додаткового джерела. Тобто, крім кисневої станції, ми думаємо встановити ємність за розрахунком до 5 тон, щоб забезпечити у разі нагальної потреби всі ліжка високопотоковим киснем”, — розповів Олег Голуб.
За його словами, до Ужгородської райлікарні хворих на COVID-19 направлятимуть в разі переповнення відділень в обласній інфекційній лікарні та Центрі легеневих хвороб.
Суспільне Закарпаття