Брифінг з нагоди Дня усиновлення та щодо ситуації з усиновленням у Закарпатській області за підсумками 9 місяців поточного року відбувся сьогодні в Закарпатській ОДА. Про ситуацію розповіла начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОДА Свтілана Якімеліна.
Загалом, за її словами, в Закарпатті 2035 дітей, які позбавлені батьківського піклування. За 9 місяців поточного року в області усиновлено 35 дітей, з них 26 -громадянами України, 9 – іноземне усиновлення.
Якімеліна уточила, що не всі діти підлягають усиновленню, приміром, коли батьки ув’язнені, але не позбавлені батьківських прав, тоді дитина не підлягає усиновленню. Або, приміром, батьки позбавлені батьківських прав, але є опікуни – бабуся, тітка тощо, і такі діти теж рідко підлягають усиновленню, хіба що опікун дав такий дозвіл. До речі, випадків, коли опікунами є родичі, в області багато.
«У системі усиновлення ми констатуємо те, що у нас зменшується кількість дітей, які взагалі підлягають усиновленню. Ще два роки тому ми говорили про те, що у нас на обліку 549 дітей, які підлягають усиновленню, зараз таких 498. Ми навіть на обласному рівні менше беремо на облік дітей, які підлягають усиновленню: за 9 місяців взяли на облік 71 дитину, яка може бути усиновлена. Були роки, коли ми за рік брали й по 200 діток на регіональний облік», – уточнила Якімеліна.
Ще одна тенденція: завжди була така ситуація, коли родини хотіли усиновити тільки маленьких діток, але таких дуже мало, всього півтора відсотка. Загалом із загальної кількості 92 % – це діти, яким більше 6 років.
На території області проживає 631 усиновлена дитина, за ними до досягнення повноліття наглядають соціальні служби.
Наразі в Україні ще діє таємниця усиновлення – вона стосується і людей, які дотичні до цієї сфери, і дитини.
Також, за словами С. Якімеліної, на обліку 39 подружніх пар, які хочуть усиновити дитину, ще 7 самотніх людей, які хочуть цього.
Надія Петрів
Ми в Youtube, Телеграм, Інстаграм