В церквах Хустщини встановили сотню будиночків для кажанів

На Закарпатті на вежах храмів встановили близько сотні бет-боксів – будиночків для кажанів. Експедиція дослідників також допомогла громадам очистити 10 горищ церков від посліду кажанів та встановила попереджувальні таблички.

Про це повідомляє ZAXID.NET з посиланням на Інститут еколого-релігійних студій.

Як уточнюють в Інституті, наразі на Закарпатті, у рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України», експерти-екологи разом з молоддю виготовили і встановили на вежах храмів близько сотні бет-боксів (будиночків для кажанів), допомогли громадам очистити від посліду 10 горищ церков, почепили попереджувальні та інформаційні таблиці.

«До прикладу тільки на римо-католицькому храмі с.Оноківці за 10 років назбиралося 1,5 тонни гуано (посліду кажанів). Тільки уявіть скільки комах та шкідників знищили ці рукокрилі. Понад 150 кілограмів на рік!», – йдеться у повідомленні ІЕРС.

Одним із завдань експертів проекту є розвінчання міфів і упереджень серед місцевого населення, що саме кажани стали першопричиною виникнення та поширення пандемії коронавірусу. Цей міф є небезпечним, кажуть в ІЕРС, адже в багатьох громадах після початку епідемії Covid-19 почали упереджено ставитися до цих надзвичайно корисних тварин аж до їх винищення. Такі дії стають вироком для екосистем, де саме кажани є важливою ланкою, яка сприяє регуляції шкідників сільського і лісового господарства. Один кажан може з’їсти від 500 до 3000 часто шкідливих комах за вечір, тому за кордоном застосовують багато методик по привабленню цих рукокрилих до біоценозів.

Наразі команда проекту відправились на чергове дослідження біорізноманіття церковних веж храмів Хустщини.

Post Author: UA KISZó