Брифінг щодо переходу України на «жовтий» рівень епіднебезпеки, поточну ситуацію з COVID-19 та вакцинальну кампанію на Закарпатті пройшов сьогодні в Закарпатській ОДА.
Головний інфекціоніст Закарпаття Михайло Поляк повідомив, що загалом лікарні Закарпаття заповнені хворими на COVID-19 на 19 відсотків, і здається, що цифра незначна, але при цьому слід зауважити на той факт, що, приміром, обласна інфекційна лікарня заповнена на 55%, центр легеневих хвороб – на 22 %. Але головне, що кількість хворих щодня зростає, хворі поступають важкі, реанімації заповнені, і кожен день, на жаль, хтось помирає – буває й по 2-3 людини . Для Закарпаття це дуже багато!
«Скажіть, скільки має померти людей, щоб зрозуміли, що треба щепитися, і особливо людям старшого віку? Адже помирають переважно вони… У нас більше прививається молодь, і то в містах, а сільське населення відстає в цьому плані», – спитав М. Поляк.
Читайте також: Критично: ледве 15 % закарпатців вакциновані однією дозою, – брифінг
Головний інфекціоніст також розповів, чим Дельта-штам відрізняється від британського. Так, за словами лікаря, «Дельта» швидше розповсюджується, швидше наростає клінічна симптоматика, особливо у людей, які мають хронічні захворювання.
«Цукровий діабет, зайва вага, гіпертонічна хвороба, хронічні легеневі захворювання погіршують перебіг ковід», – додав Михайло Амброзійович.
Симптоматика при дельті теж змінилася: частіше з’являються кишкові проблеми, рвота, пронос, появляється першіння в горлі, сильні головні болі – цього раніше не було!
Також, за словами інфекціоніста, якщо раніше переважно смак і нюх втрачалися при недузі, то тепер ще й втрата слуху додалася.
Наталія Петерварі
Ми в Youtube, Телеграм, Інстаграм