Інформацію про порушення в лісах Закарпаття можна передавати через застосунок екологам

Близько 60 звернень про порушення у лісах Закарпаття отримав сайт громадської організації “Екосфера” за останні 8 місяців. Про це 6 серпня Суспільному сказала екологиня Оксана Станкевич-Волосянчук. 

За її словами, повідомлення про порушення надсилали через застосунок організації. Через нього люди можуть самостійно зафіксувати порушення у лісі і передати інформацію про місце екологам. Це може бути незаконна рубка дерев, проведення санітарних рубок у “сезон тиші”. Можуть повідомляти і про захаращення річок і потічків.

“Сьогодні ліс заготовляють досить варварським способом, — розповіла Оксана Станкевич-Волосянчук, — уся важка техніка знаходиться у лісі в горах. Не проводяться жодні заходи в лісі щодо запобігання ерозії. Мало того, водотоки використовуються для трелювання деревини, що заборонено законом. Техніка їздить через річки, а там річка Тиса, яка заповідна річка — це іхтіологічний заказник і охороняється законом».

На сайті “Екосфери” можна онлайн фіксувати та повідомляти про порушення у лісі.

“Забруднення водотоку або людина думає, що це нелегальна рубка – вона тегає сюди, і далі обирає що вона тегнула і обирає локацію, — пояснила екологиня. — Виходить картка, яка збільшується двома пальцями і людина обирає, де саме вона знаходиться і ми одразу бачимо, що це за локація і з’являються координати. Далі прикріплює фотографії або відео і додає. Це одразу з’являється в нас на сайті”.

Після публікації про порушення, екологи звертаються до держекоінспекції. За словами головного спеціаліста відділу Держеконагляду природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Ігоря Дяченка, ці звернення підтверджуються і за тією інформацією виявляються доволі серйозні порушення.

“Надалі вже здійснюється процедура отримання документації на проведення позапланового нагляду. І в наступному здійснюються позапланові заходи. тобто позапланові перевірки”, — сказав Ігор Дяченко.

“Ви розумієте, на одного майстра лісу відведена велика територія лісу, — пояснив т.в.о. директора ДП “Ужгородське лісове господарство” Василь Зварич, — тому він може щось не бачити. І якщо щось бачить громадськість і готова допомогти – це дуже добре”.

За словами Оксани Станкевич-Волосянчук, за результатами звернень нарахували збитків на 100 тисяч гривень. Порушників оштрафували на понад 10 тисяч гривень.

Суспільне Закараття

Post Author: UA KISZó