Літнє нашестя: на Виноградівщині змія заповзла до теплиці! Як рятуватися?

Відео зі змією у теплиці в соцмережі Facebook опублікувала Маряна Костак Боршош. Зі слів жінки, таку змію вона виявила у своїй теплиці у селі Боржавське Виноградівської громади.

Нагадаємо, нещодавно у Великому Березному величезна змія заповзла на подвір’я. Тоді світлину спійманої змії у соцмережі Facebook опублікувала Марія Рейпаші. Зі слів жінки, величезну змію вона спіймала у себе на подвір’ї, 28 червня.

Як пишуть медіа, ймовірно зловленою змією є карпатський полоз, який є не отруйним та занесений до Червоної Книги.

Напади по всій Україні

Від видання зауважимо: повідомлення про те, що активізувалися змії, надходять з різних регіонів України. Так, кілька днів тому в Івано-Франківській області троє підлітків потрапили у реанімацію після укусів змій. Про це повідомляють у пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Також інформація про напади змії надходила з Кривого Рогу.

Додамо, що в МОЗ наголошують, що влітку у спекотний час змії стають малорухливими і люди можуть не помітити їх та наступити, сісти на них чи лягти. Саме через це стається більшість укусів.

За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку року від укусів змій постраждали понад два десятки українців. Загалом за рік фіксують кілька сотень таких звернень.

Що робити, якщо вас укусила змія  

Плазуни зазвичай активні з квітня до жовтня і найбільш активні в період розмноження в квітні-травні та восени. Водночас влітку у спекотний час змії стають малорухливими і люди можуть не помітити їх та наступити, сісти на них чи лягти. Саме через це стається більшість укусів.

Як захиститися від укусу змії

Якщо ви йдете в ліс чи в степ, де є ймовірність зустріти змій, у МОЗ радять одягнутись відповідно: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які бажано заправити у взуття.

Також слід перевірити місце, де збираєтесь відпочити. Постукайте палицею по пеньку, поваленому стовбурі дерева чи каменю, на який збираєтесь сісти. Це хороше місце відпочинку не тільки для вас, але й для плазунів.

Що робити, якщо змія все ж вкусила

Найкраще, що ви можете зробити, це негайно звернутись за допомогою до медичного закладу. Лише лікар може надати необхідну медичну допомогу. І лише там є протиотрута, яку за потреби можуть використати.

Якщо ви пам’ятатимете, як виглядала змія, яка вас вкусила — це допоможе підібрати правильне лікування.

Як негайно допомогти людині, яку вкусила змія:

  • забезпечте спокій та мінімум рухів потерпілого;
  • давайте пити багато рідини;
  • при укусах в область кінцівки зафіксуйте її за допомогою імпровізованої шини (дошки, палиці);
  • за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
  • продезінфікуйте рану та накладіть стерильну пов’язку.

Що не треба робити в жодному разі:

  • розрізати рану і висмоктувати отруту;
  • припікати рану;
  • обробляти рану додатково;
  • накладати джгут.

 

Приєднуйтеся: Ua.kiszo.net відтепер у Youtube, ТелеграмІнстаграм

KISZóNews

Post Author: UA KISZó