Ольга Травіна: «Ми шукаємо на Закарпатті сім’ї, які готові взяти діток під патронат. За це платять гроші»

Днями під час брифінгу в Закарпатській ОДА директорка Центру соціальних служб області Ольга Травіна розповіла про те, що таке патронатні родини, які сім’ї можуть ними виступити і скільки отримуватимуть за це. 

Отже, як відзначила директорка, влітку 2017 року в Україні розпочалася реформа зі складною назвою «Деінституціалізація». За цим терміном ховаються фундаментальні зміни системи інтернатів,  в яких нині перебувають 106 тисяч дітей. При цьому 92% з них мають родину, і лише 8% дітей в інтернатах – сироти.

«Якщо коротко, то деінституалізація – це створення послуги у громаді на допомогу сім’ям у складних життєвих обставинах, щоб вони не віддавали своїх дітей до інституцій, а виховували в сім’ї, –  розказує Травіна. – Послуга патронатного виховання є тимчасовою послугою. Ідея в тім, щоб дитина навіть на кілька місяців не потрапляла в інтернат, щоб вона розуміла, що її не залишили, нею опікуються. Патронатна родина – це альтернатива інтернату».

Ольга Травіна уточнила, що батьки в патронатній родині отримують зарплату. Але це не означає, що будь-хто може взяти дитину на кілька місяців під патронат, ці люди повинні пройти навчання, бути готовими займатися дітьми.

«Є родини, які шукають підробіток, але вони мають сім’ї, і можуть взяти дитину. Тому їм потрібно донести інформацію, що є й така можливість», – уточнив під час пресконференції заступник голови ОДА Петро Добромільський.

Що найсумніше, на Закарпатті всього одна патронатна сім’я, яка пройшла відповідну підготовку – на Виноградівщині.

«Це – крапля в морі, – каже Травіна. – Кожній територіальній громаді вкрай необхідно забезпечити кожну сім’ю соціальними послугами, допомогти подолати складні життєві обставини, а дітям – можливість не втратити свою біологічну родину». Саме тому, каже  директорка Центру, наразі перед відповідними службами стоїть завдання максимально донести і поширити цю інформацію серед територіальних громад: «Кожна територіальна громада Закарпаття повинна активно працювати над впровадженням такої соціальної послуги як ПАТРОНАТ над ДИТИНОЮ. А загалом усім нам разом необхідно активізувати роботу  в напрямку пошуку кандидатів у патронатні вихователі, особливо територіальним громадам ВСІЄЇ області, разом із релігійними та громадськими організаціями».

І ще цікава інформація – про грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь. Соціальні виплати патронатному вихователю – 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку: з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 3842 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 4790 грн. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної. «Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн», – наголосила Травіна і закликала краян замислитися над можливістю долучитися до допомоги дітям.

kiszo.news 

Post Author: UA KISZó