Унікальні історії: дворазова чемпіонка світу з фехтування Марія Гулачі

Народилася Марія Гулачі 27 квітня 1941 року у місті Берегово Закарпатської області. Ще у юному віці разом з батьками переїхала до Будапешту.

Там, у столиці Угорщини дівчина-підліток побачила “афішу” із запрошенням до секції фехтування. Тоді дівчина і закохалася у цей вид спорту. У сім’ї бракувало коштів і дівчина із юних років намагалася заробити собі гроші, аби опинитися у цьому виді спорту.

Вже у 19 років Марія Гулачі почала показувати дуже сильний результат. Готувалася до Олімпійських ігор у Римі 1960 року, але в останній момент не потрапила до складу Національної збірної Угорщини.

Дівчина не зупинилася і вже через два роки стала повноправною членкинею збірної Угорщини. У тому ж 1962 році Марія вирушила зі збірною в Аргентину на чемпіонат світу. Тоді, місцевій пресі вона давала інтерв’ю і казала, що дуже хвилюється, адже їде вперше на другий край світу.

Проте повернулася вже не просто спортсменкою-дебютанткою, а чемпіонкою світу 1962 року в Буенос-Айресі. До 1963-року фехтувальниця Гулачі тренувалася у Бейли Сомоса, а потім перейшла до тренера Яноша Шюста.

Багато видань тих часів пов’язують саме цей перехід причиною того, що Марія не потрапила до складу Олімпійської збірної у 1964 році в Токіо. Проте у 1966-році вона вже знову була у складі Національної збірної й здобула срібло на чемпіонаті світу у Москві.

Через рік Марія Гулачі їде у Монреаль, звідки привозить разом з угорською командою чергове золото світового чемпіонату.

Найвизначнішою подією у житті стали Олімпійські ігри в Мехіко 1968 року. Марія Гулачі вже була досвідченою та титулованою спортсменкою. Звідки збірна Угорщини привезла срібло, а для спортсменки це була найвища нагорода.

У 1969 році Марія Гулачі приймає рішення завершити кар’єру. Зосереджується на тренерській роботі. У 1972 році взагалі перейшла на посаду функціонера і обіймала пост президента клубу “Гонвед”, адже на перший план вийшла сім’я.

У 1985 році погодилася працювати вчителем угорської мови в одній із шкіл Будапешту. Там, допрацювала до пенсії, а із виходом на пенсію проводила для молоді екскурсії. Із чоловіком, який все життя був у байдарочному спорті познайомилася на пенсії із цим видом спорту.

У 2015 році Марії Гулачі не стало.

beregsport.club

 

Post Author: UA KISZó