Малювали собор і скансен: в Ужгороді зібралися художники на пленер

10 закарпатських художників взяли участь у пленері в Ужгороді. Картини писали біля греко-католицького Кафедрального собору та в скансені, розповів організатор Володимир Мишанич. За його словами, такий пленер в Ужгороді провели вдесяте.

Ужгородський греко-католицький Кафедральний собор малює на пленері Антон Секереш. Чоловік розповів: зобразити його на полотні хотів ще зі студентських років, коли вчився в художньому училищі і щодня проходив повз.

Малювали собор і скансен: в Ужгороді зібралися художники на пленерСуспільне Закарпаття

“Знизу він гарний, це перспектива, яка верх уходить, на новий горизонт. Коли великий є об’єкт, то маємо точку сходу уверх, вправо, вліво на всі боки. Це задача, яку я вирішую. На всі 100 відсотків взяти ці всі деталі, мабуть, неможливо, але я стараюся. Треба буде узагальнювати, призвати на допомогу свій досвід та фарби”, — розповів художник.

Людмила Курта-Стегун працює викладачкою малювання в Середнянській школі естетичного виховання. Участь у пленері бере вдруге. Зараз малює Верховинську хатину в Ужгородському скансені.

Малювали собор і скансен: в Ужгороді зібралися художники на пленерСуспільне Закарпаття

“Це етюд, тут ще далеко до завершення: в центрі будуть жовті кущики, які зараз цвітуть, — розповіла жінка. — І оце квітуче біле дерево, ось тут вона буде розміщена. Важко знайти композицію і правильно все розташувати, тому що це складний сюжет, це не просто якась там гілочка чи квіточка, а тут все треба до купи зібрати. Десь щось випустити. Я тут мусила одну вітку випустити, бо вона мені перекривала частину хатки”.

Малювали собор і скансен: в Ужгороді зібралися художники на пленерСуспільне Закарпаття

Участь у пленері взяли 10 художників, каже організатор Володимир Мишанич.

“Мета цього пленеру — дати можливість познайомитися професійним художникам й аматорам, налагодити якісь творчі зв’язки для подальшої співпраці. Ми ніколи художників не обмежували якоюсь тематикою. Ми пропонували малювати, наприклад, цвітіння сакури, але кожен митець має право вибору намалювати те, що йому подобається”, — пояснив Володимир Мишанич.

За його словами, такий пленер в Ужгороді організували вдесяте. Нині він тривав близько трьох годин.

Post Author: UA KISZó